FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 2 : 3 (1 : 2) FK Pardubice WU-18 AC Sparta Praha

1. liga dorostenek 2021/2022 | 9. kolo | 31.10.2021 | stadion Dolíček

Prohra dorostenek s pražskou Spartou

Na Dolíčku se nám proti pražským "S" nedaří. Po Slavii jsme stejným výsledkem podlehli i Spartě

9. kolo 1. ligy dorostenek, 31. 10. 2021 hř. Dolíček

FK PARDUBICE – AC Sparta Praha 2:3 (1:2)

Branky: 31. Hlaváčová Veronika, 62. Zikmundová Markéta - 2. , 3. , 55. Šťastná Natálie

Rozhodčí: Baťová Martina, Kmitovská Nikola, Plátková Andrea

ŽK 1:0

Sestava: Krejčí - Urbancová (74. K. Holcová), Suchanová, Fišerová, Borovičková (66. Mandelíková) - Kružíková (61. Vrabcová), Burešová (61. Koblížková), Hladová (46. Friedrichová) - Hlaváčová, Ledvinková (66. Mikulecká), Zikmundová (83. Brožová)

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Katastrofální úvod měl náš zápas proti Spartě. Z první akce po pravém křídle prchla Ducháčková, předložila míč jako na zlatém podnose Šťastné a ta ve 2. minutě poslala Spartu do vedení. Než jsme se vzpamatovali ze šoku, tak bylo ještě hůř !!! Po hrubce naší obrany zvýšila stejná hráčka ve 3. minutě na 0:2 ..... Snížit mohla po chvilce Mája Zikmundová, ale svoji šanci využít nedokázala. Ve zbytku poločasu byla hra vyrovnaná. Sparta neustále hrozila rychlými kontry přes nejlepší hráčku zápasu Ducháčkovou a my se těžko dostávali do šancí přes dobře pracující sparťanské stoperky. Snížit se podařilo Verče Hlaváčové, která dokázala využít našeho dobrého presinku a chybě v rozehrávce Sparty.

Druhý poločas začal opět lépe pro hostující hráčky. Skvělá Ducháčková znovu připravila gól pro Šťastnou, která završila hattrick - 1:3. Naše hráčky se nevzdávaly a po standardní situaci se podařilo snížit Máje Zikmundové, která doklepávala na zadní tyči hlavičku Aničky Borovičkové po krásném centru Marušky Koblížkové. Ve zbytku zápasu si Sparta vítězství zkušeně pohlídala, do žádných větších šancí nás nepustila a naopak mohla několikrát skóre navýšit. Proti byla však výborná Eliška Krejčí v naší brance, která již za svá záda žádný gól nepustila a přesto, že inkasovala v zápase 3x, tak byla jednoznačně naší nejlepší hráčkou.

(Autor: Jiří Matějka | Datum: 03.11.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )