FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 5 : 0 (2 : 0) FK Pardubice ženy FK Dukla Praha

1. liga ženy 2021/2022 | 14. kolo | 13.03.2022 | UMT Ohrazenice

Ženské áčko porazilo Duklu Praha vysoko 5:0

V posledním kole základní části jsme se dočkali prvního domácího vítězství. A bylo to i podruhé v sezóně vítězství proti pražské Dukle. Ženy se rozstřílely a pěti brankami poslaly Duklu na poslední místo v tabulce. Do nadstavby jdeme ze 7. místa.

14. kolo 1. ligy žen, 13. března 2022 hř. UMT Ohrazenice

FK PARDUBICE - FK Dukla Praha 5:0 (2:0)
Branky: 16. Vejrová, 39. Hýlová, 55. Hlouchová, 82. Novotná z PK, 90. Matějková

ŽK 0:4
Rozhodčí: Kovářová, Šafránková, Machová
Delegát: Kotyza

Sestava: Beránková - Kunáková, Kupková, Vejrová - Hlaváčová (62. Zikmundová), Novotná, Fialová, Kochanová (84. Neradová), Hlouchová - Ninczová, Hýlová (75. Matějková)

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): V posledním zápase základní části jsme doma přivítali v důležitém souboji o sestup Duklu Praha. Náš tým chtěl navázat na povedené vystoupení s Plzní a konečně v této sezóně zvítězit na domácí půdě.
Opatrný začátek zápasu nám postupně přinesl standardní situace. Po jedné z nich se, stejně jako v Plzni, prosazuje Vejrová. Přicházejí k nám další šance, ale gólově to vyjadřujeme až ve 39. minutě Hýlovou. Hostující celek prakticky nevystřelil na branku a naše obrana působila celý první poločas velmi spolehlivě. Holky dnes do puntíku plnily taktické pokyny a troufnu si tvrdit, že v prvním poločase měl být gólový rozdíl ještě větší.
Začátek druhého poločasu byl velmi hektický. Soupeřky začaly nepříjemně napadat a museli jsme zareagovat prohozením křídelnic. To se nám ihned pozitivně vrací a Hlouchová dává hlavou v 55. minutě uklidňující branku na 3:0. Po faulu na Hlouchovou v pokutovém území se v 82. minutě prosazuje z pokutového kopu Novotná, 4:0. Dnes povedená střídání nám kompletuje Matějková, která si svůj premiérový gól v lize přichystala na oslavu svých dvacátých narozenin - 5:0.
V neděli jsme v Ohrazenici viděli perfektní přístup k celému zápasu a náš postupný fotbalový vývoj se projevil. Nicméně cesta nekončí a je potřeba pořád poctivě pracovat. Do konce ligy nás čeká šest zápasů ve skupině o udržení a tam se bude lámat chleba. Nadstavba začíná 2. dubna.

Příští víkend nás čeká opět na umělé trávě v Ohrazenici těžké pohárové utkání se suverénním lídrem ligy. Zveme fanoušky na čtvrtfinále Poháru žen proti pražské Slávii, které má výkop v sobotu 19. 3. v 17:30 hodin.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.03.2022 | Zdroj fotky: Pavel Jiřík ml. )