FK Pardubice ženy

SK Slavia Praha FK Pardubice ženy 5 : 0 (3 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

1. liga ženy 2021/2022 | 8. kolo | 09.10.2021 | hřiště Horní Měcholupy

Ženské áčko na půdě pražské Slavie inkasovalo pět branek

O víkendu bylo na programu 8. kolo 1. ligy žen, první kolo odvet. Ženy v sobotu zajížděly do Horních Měcholup na půdu pražské Slavie, lídra tabulky. V dobře odehraném utkání jsme inkasovali pět branek, což je zlepšení oproti střetnutí v prvním kole, přesto v týdnu zapracujeme na chybách a v sobotu doma přivítáme pražskou Spartu.

8. kolo 1. ligy žen, 9. 10. 2021 hř. Horní Měcholupy

SK Slavia Praha - FK PARDUBICE 5:0 (3:0)

Branky: 11., 45+1. Szewieczková, 24. Černá, 70. Šurnovská, 74. Krejčiříková

ŽK 1:1

Diváků 80

Rozhodčí: Šálková - Mifková, Strejcová

Delegát: Bláha

Sestava: Beránková - Němcová, Kabeláčová, Kupková, Vodvárková (65. Mužíková) - Ličmanová, Vejrová, Novotná - Matějková, Hýlová (78. Ninczová), Kunáková (72. Kružíková)

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Oba týmy šly do utkání posilněny vítězstvím z důležitého zápasu z minulého kola. Bohužel inkasujeme už v 11. minutě a to z krásné střely přes naši brankářku. Ve 24. minutě nám projde míč pokutovým územím a soupeř zvyšuje na 2:0. Držíme se dobře v bloku a celá základní sestava pracuje velmi dobře směrem dozadu. V útočné fázi se nám nedaří nahoře podržet míč a to je určitě věc, na které musíme zapracovat. Samozřejmě je to ovlivněno velkou kvalitou hráček Slavie, které se chovaly skvěle v osobních soubojích. V nastavení první půle inkasujeme branku do šatny, kdy bohužel naše dvě hráčky mají míč na noze a nejsou schopny ho odklidit do bezpečí.
Ve druhé půli 25 minut držíme stav 0:3 a je jen škoda, že se vlastní zbrklostí nedostáváme k brejkovým situacím. Inkasujeme v 70. minutě, kdy se špatně navážeme na soupeřky a domácí celek nekompromisně trestá. Stejně nedůslední jsme o čtyři minuty později. Dvě rychle inkasované branky po sobě, to jsou věci, na kterých se snažíme neustále pracovat. V tomto směru vidíme posun, ale je to běh na dlouhou trať. Poslední čtvrthodinku dohráváme velmi dobře, a tak si z Prahy odvážíme porážku 0:5. Za dnešek, i přes prohru, chci tým pochválit, na chybách zapracujeme a budeme se je snažit minimalizovat za týden v domácím utkání se Spartou.

(Autor: Ondřej Bačo | Datum: 10.10.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )