FK Pardubice ženy

FK Dukla Praha FK Pardubice ženy 0 : 2 (0 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

1. liga ženy 2021/2022 | 7. kolo | 03.10.2021 | stadion Juliska

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu

První výhra ženského A-týmu je tady! V neděli odpoledne zvládly hráčky FK Pardubice vítězně důležitý souboj s pražskou Duklou a svému soupeři v tabulce odskočily o čtyři body. Na trávníku v Jirnech, kde se souboj 7. kola nejvyšší soutěže odehrál, rozhodl pardubický tým o zisku bodů ve druhém poločasu díky gólům Novotné a Ninczové.

Delegát: Bláha

Sestava: Beránková - Němcová, Suchanová, Kupková, Vodvárková - Ličmanová (89. Ninczová), Vejrová, Novotná - Matějková (68. Mužíková), Hladíková (72. Hýlová), Kunáková

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Do zápasu o šest bodů jsme nenastoupili zle. Hned v první minutě jsme se dostali do zajímavé šance, kterou ale skóre utkání neotevíráme. V 10. minutě zahráváme přímý volný kop, zhruba z 20 metrů branku ovšem míjíme. Zbytek poločasu se hraje spíše soubojový fotbal, kdy žádný z týmů nechce udělat chybu. Za zmínku stojí ve 45. minutě břevno Kunákové, ale jinak fotbal v prvním půli spíše trpěl. Proto jsme o poločasové přestávce hodně apelovali na hráčky, aby se nebály hrát a uklidnily trochu hru.

Hned ve 46. minutě si dobře v pokutovém území domácích počíná Kunáková a je faulována brankářkou. Do vedení nás z pokutového kopu dostává Novotná. O tři minuty později může být ještě veseleji. Po skvělém výkopu Beránkové a krásné přihrávce Hladíkové ale sama před brankářkou neproměňuje tisíciprocentní šanci Kunáková. Poté se hraje spíše ve středu pole, kdy nám velmi dobře pracuje obrana. V závěru utkání se nám povede střídání, řešíme dobře brejk a po třech minutách strávených na hřišti Ninczová potvrzuje, že tři body poputují do Pardubic. K vítězství jsme dnes měli blíže. Já gratuluji týmu za perfektní nasazení a přístup k takto důležitému utkání.