FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 3 : 3 (2 : 2) FK Pardubice ženy FC Viktoria Plzeň

1. liga ženy 2021/2022 | 6. kolo | 26.09.2021 | stadion Pod Vinicí

Ženské áčko má první bod, remizovalo s Plzní

V 6. kole získal na domácí půdě A tým žen první bod letošní sezóny za remízu s Plzní. Východočeský tým se dokázal poprat s nepříznivým vývojem utkání, kdy již 0:2 prohrával a posunul se díky bodu na předposlední pozici v tabulce.

6. kolo 1. ligy žen, 26. 9. 2021 hř. Stadion Pod Vinicí

FK PARDUBICE - FC Viktoria Plzeň 3:3 (2:2)
Branky: 17., 65. Novotná, 39. Kupková - 6., 15. Lukáčová, 60. Vargová

ŽK 1:0
Diváků 80
Rozhodčí: Kovářová - Holakovská, Machová
Delegát: Slavíček

Sestava: Beránková - Němcová, Kabeláčová (63. Vejrová), Suchanová, Vodvárková - Ličmanová (70. Hýlová), Kupková, Novotná - Matějková, Hladíková (80. Fialová), Kunáková  (80. Kružíková).

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Na domácím pažitu jsme chtěli konečně bodovat, což se nakonec povedlo. Hned ve čtvrté minutě v tisíciprocentní šanci selhává Novotná a soupeř za dvě minuty ze standardní situace dává na 0:1. Ještě hůře s námi bylo v 15. minutě, kdy jsme byli nedůslední v našem pokutovém území a Plzeň odskočila na rozdíl dvou branek. V 17. minutě napravuje své úvodní zaváhání Novotná a dává kontaktní branku. Ve 34. minutě máme zajímavou šanci na kraji malého pokutového území, ale v těžké pozici nevyrovnáváme. To se nám daří o pět minut později z rohového kopu, kdy kapitánka Kupková dává na 2:2. Do kabin se jde za nerozhodného stavu.

V 60. minutě se naše obrana nenaváže na Polcarovou a Plzeň jde opět do vedení. S tím se nehodlá smířit Novotná a svoji druhou brankou v utkání vyrovnává na 3:3. Soupeř je rozhozený a Hladíková v 66. minutě může rozhodnout, ale v samostatném úniku neproměňuje. Ke konci zápasu nás soupeř zatlačí standardními situacemi, ale na rozdíl od zápasu v Liberci jsme závěr zvládli na jedničku.

Velká pochvala pro tým v ofenzivní části a v tom, jak se dokázal vrátit do utkání. Na druhou stranu se musíme zamyslet, v šesti odehraných kolech jsme vždy inkasovali minimálně 3 branky. Musíme dále pilovat obrannou fázi, kde jsme stále velmi nedůslední a je potřeba na naší polovině řešit situace lépe.

Gratuluji týmu k prvnímu bodu v sezóně a již se plně soustředíme na další neděli, kdy jedeme na klíčový souboj do Prahy na Julisku.

(Autor: Ondřej Bačo | Datum: 28.09.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )