FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 1 (2 : 1) FK Pardubice B Bohemians Praha 1905 B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 12. kolo | 17.10.2021 | stadion Pod Vinicí

Šťastná výhra nad klokany v souboji rezerv

V nedělním dopoledním duelu, který byl předzápasem před očekávaným večerním zápase Fortuna ligy mezi Pardubicemi a Spartou, se na Vinici střetly rezervy Pardubic a Bohemians. Zajímavý zápas, který diváky musel bavit do poslední nastavené minuty, okořenily výkony ligových borců Jeřábka (v lize stop na žluté karty) na domácí straně a Kamila Vacka na straně klokanů.

12. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice B - Bohemians Praha 1905 B 2:1 (2:1)

Do zápasu vstoupili výrazně lépe domácí a již v 5. minutě šli do vedení po nepříjemné střele Šimka, kterou gólman Kořének nezkrotil - 1:0. Aktivita Pardubic pokračovala a nadále na pražského brankáře střely doslova pršely, ale žádná další se neujala. Naopak ve 12. minutě přišel rychlý brejk hostů, který rozjel Vacek a na konci kombinační akce byl v pozici zavánějící ofsajdem Ugwu, který tak zblízka srovnal na 1:1. Poté se bojovalo ve středu hřiště až přišla 36. minuta a trestný kop pro domácí z levé strany. K němu se postavil Ramos Junior a přesným centrem našel hlavu Jeřábka - 2:1! Do kabin tak šli s těsným vedením pardubičtí.
Na začátku druhé půle měl velkou šanci na vyrovnání Musil, ale hlavou po centru těsně minul domácí branku. Hosté i nadále hrozili z rychlých brejků na jejich konci byl povětšinou Ugwu, ale doslova zázrakem se mu vyrovnat nepodařilo. Na domácí straně naopak slibné akce nedotáhli do gólového konce Dufek, či Jeřábek. A když ani závěrečný tlak hostů a další dvě šance Ugwa ke změně skóre nevedly, tak si domácí připsali těsnou a hlavně šťastnou výhru v poměru 2:1, která znamená posun na pěkné třetí místo tabulky.

Fakta - branky: 5. Šimek, 36. Jeřábek - 12. Ugwu. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Pilný z Trutnova (Svoboda, Stieber). Delegát: Kotyza z Mladkova. Diváků: 125.

Sestava FK PCE B: Letáček - Nemšovský, Hajník, Kubart, Kurka - Jeřábek, Ramos Junior - Sychra , Šimek, Dufek (90. Formáček) - Lee (69. Vítek).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Do utkání jsme dobře vstoupili a za naši aktivitu jsme byli odměněni vedoucím gólem Šimka. Soupeři se podařilo po rychlém brejku vyrovnat. První půli jsme byli lepší v kombinaci a držení míče, vytvářeli jsem si další brankové příležitosti. Bohemka hrozila z brejkových situací, které byly nebezpečné. V závěru poločasu nám vyšla standardní situace a Jeřábek vstřelil vítězný gól. Druhý poločas nám již docházeli síly a herní iniciativu převzal soupeř, svoje šance však do gólového efektu nedotáhl. My jsme svoje náznaky šanci také nevyužili a hubené vítězství jsme již do konce zápasu udrželi. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 17.10.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )