FK Pardubice B FK Pardubice B 5 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FC Slovan Velvary

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 10. kolo | 03.10.2021 | stadion Pod Vinicí

Pohodová pětibranková výhra béčka nad Velvary

V nedělním dopoledni před 73. ročníkem Zlaté přilby přijely na Vinici Velvary a staly se pro domácí posílenou rezervu snadným soustem. Celozápasová převaha domácích znamenala jasnou pětibrankovou výhru, když se o branky podělilo hned pět střelců.

10. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice B - TJ Slovan Velvary 5:0 (2:0)

Domácí do zápasu vstoupili aktivně, Velvary zamkli na jejich polovině a postupně si vytvářeli šance. Dlouho bez úspěchu, až ve 24. minutě Červ vysunul Hufa a ten nadvakrát překonal gólmana Měsíčka - 1:0. Klid do domácích řad vnesl čtyři minuty před přestávkou Lee, který přesnou přízemní střelou zvýšil na 2:0. Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli, kdy pardubičtí drželi míč a vytvářeli si šance. Chvíli po pauze vychytal Černého gólovou střelu gólman Měsíček, poté se zatřáslo břevno hostující branky. Třetí domácí přidali v 69. minutě, kdy se po rohu zblízka prosadil střídající Řehák - 3:0. Za pět minut si na přihrávku Hufa za obranu naběhl Lupač a překonal Měsíčka počtvrté. Razítko na výsledek pečetil v poslední minutě Dufek, který využil dlouhý pas od Kurky - 5:0! Do koloritu pohodového utkání zapadla i trojice sudích v čele se zkušeným Ondřejem Lerchem.

Fakta - branky: 24. Huf, 41. Lee, 69. Řehák, 74. Lupač, 90. Dufek. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Lerch z Prahy (Trska, Toman). Delegát: Slavíček z HK. Diváků: 105.

Sestava FK PCE B: Markovič - Halász, Nemšovský (46. Vít), Kubart (64. Řehák), Kurka - Lupač (74. Sychra), Ramos Junior, Červ, Lee (64. Dufek) - Černý, Huf (78. Vítek).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Domácí zápas s Velvary jsme zvládli herně i výsledkově. Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry, byli jsme aktivní a trpělivě jsme dobývali obranu hostí a vypracovávali jsme si brankové příležitosti, kdy následně v první půli jsme vstřelili dvě branky a druhou půli jsme přidali další tři trefy a zaslouženě jsme zvítězili. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 03.10.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )