TJ Jiskra Ústí n. O. FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 9. kolo | 25.09.2021 | stadion Ústí nad Orlicí

Skvělá výhra rezervy v Ústí nad Orlicí

Poslední a jediná výhra pardubické rezervy v Ústí nad Orlicí se datuje až do jara 2012, kdy zde béčko zvítězilo v rámci divizní skupiny C 1:2. Od té doby přišla výhra až nyní a lze ji svým způsobem označit za senzační, ale zaslouženou. Pardubická rezerva se tak po 9. kole drží na pěkném pátém místě v tabulce.

9. kolo ČFL sk. B

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - FK Pardubice B 1:2 (0:2)

Důležitý první gól padl po necelé čtvrthodině, kdy dobře rozehraný signál po rohovém kopu zakončil z malého vápna Nemšovský - 0:1. Těsně před poločasem po špatně zahrané standardní situaci Jiskry sehráli Pardubičtí bleskový protiútok, na konci povedené akce byl centr z levé strany a hlavička zcela volného Dufka - 0:2!

Naděje domácích sice oživil krásným trestným kopem Galus, jenže když gólman Nalezinek vychytal vzápětí velkou šanci Vošlajera, roztříštil se ústecký nápor řadou nepřesností a kýžené vyrovnání nepřinesl.

Fakta – branky: 76. Galus – 14. Nemšovský, 43. Dufek. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Šulcová - Linhart, Pekař. Delegát: Vancl. Diváci: 350.

Sestavy - Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Ptáček (71. Skalický), Chleboun, Koukola, Langer – Hynek (57. Vošlajer), Špatenka, Falta (46. Vymětalík), Lněnička, Souček (46. Mayer), Tichý (71.Galus).

FK PCE B: Nalezinek – Halász, Kubart, Nemšovský, Kurka – Ramos Junior, Šimek - Dufek (71. Formáček), Sychra (88. Řehák), Matějka (88. Mareš) - Vítek (84. Štichauer).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " První poločas byl jasně v naší režii, měli jsme lepší pohyb a byli jsme více na míči. Herní přavahu jsme vyjádřili i dvěma góly. Druhý poločas domácí zvýšili nasazení, snažili se vstřelit kontaktní branku. My jsme je celkem dobrou defenzívní činností a aktivním způsobem hry do šancí moc nepouštěli. Nebezpečné byly pouze jejich standardní situace. Z jedné takové domácí snížili, ale my jsme závěr utkání dohralí zkušeně a zaslouženě jsme si připsali důležité a cenné tři body. "

(Autor: FK Pardubice | Datum: 26.09.2021 | Zdroj fotky: redakce FK )