FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 4 (0 : 3) FK Pardubice B TJ Sokol Živanice

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 3. kolo | 15.08.2021 | stadion Pod Vinicí

Vysoká porážka rezervy v derby

Očekávané okresní derby třetiligových týmů mělo překvapivě jednoznačný průběh, když na rychlý gól Poláka navázal hattrickem David Petrus. Domácí korigovali až v závěru z penalty.

3. kolo

FK Pardubice B - TJ Sokol Živanice 1:4 (0:3)

Hosté šli brzy do vedení, když se střelou zpoza vápna prosadil Polák - 0:1. V 15. minutě na kopačce vyrovnání Sokol, ale zblízka ho dvakrát ve vyložené šanci vychytal Frydrych. Ve 34. minutě unikl D. Pánek, dal míč do vápna na Petruse, který z otočky s pomocí teče Halásze upravil na 0:2. Ve 39. minutě Nikodem unikl po levé straně Proskovi, nahrál před branku na nabíhajícího Petruse, který v poklidu zvýšil již na 0:3. Ve 49. minutě po akci střídajících hráčů unikl Lee, před brankou našel Vítka, ale i tomu chyběl větší důraz pro kvalitní zakončení... A za dvě minuty přišel další trest, když špatnou rozehrávku Hrnčíře potrestal znovu Petrus - 0:4. V 80. minutě se po faulu na Leeho ve vápně pískala penalta, kterou proměnil Šimek - 1:4. Nic dalšího se už ale v parném nedělním dopoledni neudálo a hosté si připsali snadnou výhru.

Fakta - branky: 80. Šimek z pen. - 5. Polák, 34., 39. a 51. Petrus. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Raplík ze Svitav (Krupka, Kolátor). Delegát: Filip z Jamného nad Orlicí. Diváků: 280.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Prosek, Halász (72. Řehák), Nemšovský, Kurka - Sychra (46. Lee), Vít, Ramos Junior (46. Vítek), Dufek (70. T. Formáček) - Šimek (87. Hajník), Sokol.
ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Spěvák, Václavek, Polák - D. Pánek (66. Štěpánek), Langr, Zavřel (66. Gašpar), Kopecký (23. Nikodem) - T. Kakrda (87. F. Pánek), Petrus (66. D. Formáček).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B"Zkušený a kvalitní soupeř nám dal lekci z produktivity a proto si zaslouženě připsal tři body. My jsme byli  možná více na míči a měli jsme více ze hry, ale když neproměníme vyložené brankové příležitosti, nemůžeme pomýšlet na zisk bodů. Utkání jsme výsledkově nezvládli a rovněž naše chování v defenzivní činnosti nutí k zamyšlení. Musíme si vzít z tohoto utkání ponaučení a pokusit se v dalším zápase napravit reputaci a získat ztracené body z domácího prostředí."

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 15.08.2021 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )