FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 4 : 0 (1 : 0) FK Pardubice WU-18 FC Hradec Králové

1. liga dorostenek 2021/2022 | 1. kolo | 15.08.2021 | stadion Dolíček

Úspěšný vstup juniorek do prvoligové sezóny

V prvním kole jsme v premiéře na Dolíčku přivítali FC Hradec Králové. Před početnou diváckou kulisou skóre narůstalo v druhém poločase a domácí se na konci dočkali zaslouženého potlesku za předvedený výkon.

1. kolo 1. ligy dorostenek, 15. 8. 2021 hřiště Na Dolíčku
FK PARDUBICE - FC HRADEC KRÁLOVÉ 4:0 (1:0)

Branky41. Zikmundová Markéta, 74. Suchanová Eva, 81. Koblížková Marie, 91. Minářová Natálie

RozhodčíHolakovská Tereza, Hasíková Marika, Škorpík Martin

Sestava: Krejčí (71.Smutná) -Friedrichová,  Fišerová, Suchanová, Borovičková (60. Holcová K.) - Burešová (60. Vrabcová),  Koblížková, Hegrová (71. Hladová) -  Hlaváčová (60. Minářová), Zikmundová (71. Melounová), Ledvinková

Jiří Matějka ( FK Pardubice): S novou kapitánkou Jankou Hegrovou jsme od začátku zápasu diktovali tempo hry, dobře jsme kombinovali a hráli v pohybu. Bohužel se nám nedařilo vymyslet průnikovou přihrávku za dobře organizovanou obranu soupeře a střely z dálky neměly potřebnou razanci či přesnost. Postupem času šance přibývaly jak na běžícím pásu. V největších z nich Evča Suchanová trefila břevno a Nikča Ledvinková z malého vápna poslala na golmanku malou domů. Gólu jsme se dočkali před poločasem, kdy po kombinaci ve vápně Mája Zikmundová střílela do odkryté brány.
V druhém poločase díky velkému teplu tempo hry opadlo, Hradec se za půlku dostal pouze dlouhými nákopy, které jsme si pohlídali. V 74 minutě přidala šťastný gól Eva Suchanová střelou z 30 metrů, který propadl pod tělem jinak dobře chytající golmanky hostí. Z holek opadla nervozita a šance začaly přibývat. Třetí gól přidala Maruška Koblížková technickou střelou z vápna a gólové razítko Natka Minářová, když prudkou ranou vymetla pavouky ze šibenice.
Všechny holky musíme pochválit za předvedený výkon, na který budeme chtít navázat v dalším kole na Strahově se Spartou Praha.

(Autor: Jiří Matějka | Datum: 21.08.2021 | Zdroj fotky: )