FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 0 : 8 (0 : 2) FK Pardubice ženy SK Slavia Praha

1. liga ženy 2021/2022 | 1. kolo | 14.08.2021 | stadion Pod Vinicí

Na úvod prvoligové sezóny prohra se Slavií Praha

Ženské Áčko sehrálo se Slavií vyrovnaný poločas. V druhém již ženy nestíhaly zachytávat slavistické kombinace a skóre narůstalo.

1. kolo 1. ligy žen, 14. 8. 2021 Stadion Pod Vinicí
FK PARDUBICE - SK Slavia Praha 0:8 (0:2)
Branky: 21. a 64. oba z PK, 69. Szewieczková, 43. vlastní (Kupková), 62., 68. a 78. Kožárová, 80. Černá

Rozhodčí: Kovářová, Hasíková, Kortanová
Delegát: Kotyza
ŽK 1:0

Sestava: Beránková - Vejrová, Kabeláčová, Kunáková (80. Fialová) - Matějková, Solničková (46. Neradová), Novotná (67. Ličmanová), Kupková, Hlouchová - Vodvárková (46. Kubečková), Hýlová (73. Kružíková)

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Vstup do ligy máme opravdu těžký, hned v prvním kole přijel Pod Vinici vicemistr ligy. Soupeře jsme se tentokrát nezalekli a hráli velmi aktivně. Pardubandám se povedl vstup do utkání a troufnu si říci, že 40 minut se hrál vyrovnaný zápas. Tři situace před brankou hostí jsme měli zakončit určitě lépe a skóre mohlo být příznivější. Konec poločasu jsme nezvládli a velmi lacině inkasovali. To nás ještě na konci první půle podržela Beránková, když jsme hned po inkasované druhé brance nebyli schopni zareagovat na akci hostí.V poločasové přestávce jsme byli nuceni, ze zdravotních důvodů, udělat dvě změny v sestavě. Druhý poločas jsme odešli fyzicky. Snažili jsme se prostřídat a zmírnit tím tlak sešívaných. Bohužel Slavie má na lavičce větší kvalitu, a tak skóre narůstalo v náš neprospěch. Holky bych chtěl pochválit za velkou část prvního poločasu, od kterého se musíme odrazit do dalších bojů v prvoligové sezóně.