FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FC Sellier & Bellot Vlašim

Přátelská utkání A-týmu 2021/2022 | přátelské utkání | 17.07.2021 | stadion Pod Vinicí

Generálka vyšla, porazili jsme Vlašim

V posledním přípravném utkání porazil pardubický tým druholigovou Vlašim, se kterou se utkal v sobotu v podvečer na stadionu Pod Vinicí. Vítězství vystřelily trefy útočníků Černého a Hufa.

Přípravné utkání

FK Pardubice - FC Sellier&Bellot Vlašim 2:0 (1:0)

S navrátilcem Jiřím Slámou v základní sestavě, naopak s několika absencemi, nastoupil pardubický tým v sobotu v podvečer ke generálce proti Vlašimi. Utkání, které sledoval z tribuny také trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský, mělo za horkého počasí vyrovnanou první polovinu utkání, která byla ve svém závěru korunovaná prvním gólem, který vstřelil krátce před přestávkou po akci Jeřábka Pavel Černý - 1:0. Velký podíl na poločasovém vedení měl také brankář Letáček, který skvěle zneškodnil nebezpečnou střelu Zlatohlávka pod břevno.

Obměněná sestava ve druhém poločasu přitlačila na druholigového soupeře o něco víc a vytvořila si několik šancí. Ani soupeř nezůstával pozadu, po hodině se rozezněla tyč pardubické branky po střele Alijagiče a definitivně stvrdil výhru Pardubic devět minut před koncem David Huf, který se přesně trefil po úniku hostující obraně - 2:0.

Pardubáci měli ještě šance náskok zvýšit, ale další gól před několika stovkami diváků na Vinici již nepadl. Za týden odstartuje pardubický celek svou druhou účast ve FORTUNA:LIZE domácím utkáním proti Karviné.

Fakta - branky: 43. Černý, 81. Huf. Rozhodčí: Berka – Hurych, Arnošt. ŽK: 1:1. Diváků: 260.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek (54. Halász), Čihák (68. Toml), Toml (46. Šejvl), Čelůstka (46. Lupač) – Jeřábek – Kostka (62. Dufek), Solil (25. Beran), Červ (62. Šimek), Sláma (68. Čelůstka) – Černý (54. Huf).

Vlašim: Vágner – Zukal, Křišťan, Zlatohlávek, Zinhasović, Višinský, Breda, Kozel, Broukal, Blecha, Červenka. Náhradníci: Řehák – Janda, Rigo, Starý, Jíra, Alijagić.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 17.07.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )