FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (1 : 1) FK Pardubice AS Trenčín

Přátelská utkání A-týmu 2021/2022 | přátelské utkání | 10.07.2021 | stadion Přelouč

Trenčín jsme zdolali 2:1, trefili se Jeřábek a Solil

Sobotní odpoledne přineslo pěkný výkon pardubického týmu, který si na krásném stadionu v Přelouči připsal na své konto výhru 2:1 nad slovenským Trenčínem.

Přátelské utkání

FK Pardubice - AS Trenčín 2:1 (1:1)

Jediný mezinárodní test v přípravném období. Pardubice nastoupily proti Trenčínu, který v Nymburku absolvoval týmové soustředění. Šestý tým minulého ročníku slovenské Fortuna ligy má ve svém kádru fotbalisty z Nigérie, Brazílie, Finska či Ghany.

"Trenčín není špatné mužstvo, jsou běhaví, individuálně dobře vybavení a důrazní. Jednoduchý soupeř to nebyl," řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný po výhře 2:1.

První gól Východočechů vstřelil již v páté minutě Jeřábek, kterému poslal míč z přímého kopu Čelůstka. V dalším průběhu měl šance i Trenčín, dvakrát míč vyrážel brankář Markovič. Po jednom z rohových kopů ovšem slovenský tým vyrovnal zásluhou Križana.

"My jsme začali velice dobře a dostali se do vedení, ale pak se soupeř zvedl a v prvním poločase byl lepší. Nedostupovali jsme protihráče a ztráceli jednoduché míče," uvedl Novotný.

O výhře Pardubic rozhodl Tomáš Solil, jenž v 55. minutě v pádu skóroval. "Po souboji tam byl odražený míč, který se mi dostal k nohám. Ve skluzu jsem to trefil. Jsem rád, že jsem konečně dal gól," popisoval pardubický záložník Tomáš Solil.

Po hodině hry se na hřiště dostali další náhradníci, skóre už se neměnilo. "Kluci, kteří přišli, nepodali špatný výkon. Celkově v utkání samozřejmě byly dobré věci, ale taky i nedostatky," dodal trenér Novotný.

Fakta - branky: 5. Jeřábek, 55. Solil – 33. Križan. ŽK: 1:0 (Červ). Rozhodčí: Orel - Ratajová, Slavíček. Diváků: 430.

Sestavy - FK Pardubice: Markovič – Cadu (60. Halász), Šejvl, Toml, Čelůstka (60. Kurka) – Jeřábek (C) (60. Ramos Junior) – Tischler, Solil (60. Dufek), Beran (46. Červ), Kostka – Huf (60. Lee).

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Križan (C), Pirinen (63. Ramón), Kozlovský (61. Madu) – Lavrinčík – Ibrahim (52. Hollý), Zubairu – Tučný (61. Gaži), Ikoba (46. Kadák), Ghali (61. Azango).