FK Pardubice ženy

FC Slovan Liberec FK Pardubice ženy 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

1. liga ženy - nadstavba 2020/2021 | nadstavba 5 | 05.06.2021 | Městský stadion Liberec

Ženské prvoligové áčko přivezlo z Liberce třetí výhru v řadě

V pátém kole nadstavby jsme jeli do Liberce s jasným cílem vyhrát. To se povedlo a v posledním kole hrajeme na domácí půdě s brněnskými ženami o konečné sedmé místo.

5. kolo nadstavby 1. ligy žen, 5. 6. 2021 Městský stadion v Liberci

FC SLOVAN LIBEREC - FK PARDUBICE 0:1 (0:0)

Branka: 55. Růžičková

ŽK 2:2 (Černá V., Dlouhá - Beránková, Hladíková)
Rozhodčí: Kovářová, Hasíková, Kortanová
Delegát: Gotthard

Sestava: Beránková - Matějková, Kabeláčová, Vejrová, Kupková - Hladíková (89. Mikulecká), Neradová, Ličmanová, Novotná (46. Hýlová, 75. Borovičková) - Ninczová (70. Kružíková), Růžičková

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): "Velmi povedený první poločas, vytvořili jsme si spoustu šancí. Vyjmenujme přímý volný kop Ninczové, hlavička po rohovém kopu Kabeláčové a obzvláště akce po ose Ličmanová - Růžičková - břevno a dále zakončující Novotná volala po gólu. Kupková měla na konci půle na noze rovněž gól, a když se o minutku později neprosazuje ani Hladíková, tak se jde do kabin za nerozhodného stavu 0:0. V poločase jsme byli nuceni ze zdravotních důvodů střídat Novotnou. Hra se celkově vyrovnala, ale náš tým se může spolehnout na gólostroj jménem Růžičková, která po krásné přihrávce od Hladíkové v 55. minutě otevírá skóre. Postupně se do hry dostávají další juniorky, které s námi celé jaro sbírají cenné ligové zkušenosti. Ke konci zápasu se nám otevírají možnosti na brejkové situace. Ty ovšem neřešíme dobře, a tak přijde málem trest, kdy v 88. minutě dochází k nedovolenému zákroku v rohu našeho pokutového území. V pardubické svatyni ovšem stojí Beránková, která se rozhodla, že gól dnes neinkasujeme a pokutový kop skvěle chytá. Jedná se o třetí výhru v řadě našeho týmu. Chceme vyzdvihnout hlavně druhý zápas bez inkasované branky, což je práce celého týmu směrem dozadu a perfektně chytající brankářky."