FC Trinity Zlín FK Pardubice 0 : 4 (0 : 2) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 29. kolo | 25.04.2021 | stadion Letná, Zlín

Ze Zlína vezou Pardubice vysoké vítězství!

Skvělou podívanou připravili hráči FK Pardubice svým fanouškům v neděli odpoledne. Na půdě Zlína předvedli skvělý výkon, který korunovali čtyřmi góly a protože brankář Letáček udržel podruhé v kariéře čisté konto, vyhráli Pardubáci 4:0!

29. kolo FORTUNA:LIGY

FC Fastav Zlín - FK Pardubice 0:4 (0:2)

Trenérský tandem Krejčí – Novotný se rozhodl neměnit sestavu z remízového utkání se Spartou a ve Zlíně tak nastoupila stejná základní jedenáctka. To se ukázalo jako správný tah, Pardubáci totiž měli od začátku navrch A po čtvrthodině šli do vedení. Pavel Černý byl po rohu stáhnut k zemi protihráčem a následnou penaltu proměnil Cadu.

Ve 23. minutě poprvé zahrozili také domácí fotbalisté, Tomáš Poznar ale z malého vápna nezamířil přesně. To se ale nedalo říct na druhé straně. Cadu si narazil s Tomášem Solilem a svou slabší levou nohou vyslal střelu přesně k tyči a dal tak svou druhou branku.

Mezi střelce utkání se chtěl zapsat také druhý Brazilec Ewerton. Ten to nejprve zkoušel po průnikové přihrávce, z blízka ale nechal vyniknout brankáře Dostála. Domácí gólman si poradil i s razantním pokusem stejného hráče z dálky.

Ze začátku druhého poločasu to vypadalo, že je zaděláno na velké drama. Hned po třech minutách totiž po kontaktu k zemi šel domácí YoubaDramé. Rozhodčí Matějček se ale šel podívat na situaci k monitoru a svoje rozhodnutí přehodnotil.

Jan Jeřábek navázal na svůj skvělý výkon proti Spartě i proti Zlínu a po deseti minutách druhé půle mohl mít u svého jména asistenci. Přesnou přihrávkou totiž vybídl ke skórování Cadua, ten si sice míč zpracoval, zblízka poté nedokázal překonat Stanislava Dostála.

Ve druhé půli domácí fotbalisté ohrožovali bránu Pardubic mnohem více než v prvním dějství, všechny jejich pokusy ale lapil dnes bezchybný brankář Jiří Letáček. Zlínští se tedy neprosadili, naopak znovu inkasovali. Tomáš Čelůstka rozehrál roh na malé vápno, kde byl úplně volný David Huf a ten znovu potvrdil, že je nejlepším žolíkem ligy.

Ani to ale mladému útočníkovi Pardubic nestačilo. V nastaveném čase důrazně vybojoval míč Emil Tischler, jenž přihrál právě Hufovi. Ten zamířil přesně a dal svou druhou branku v utkání. Výhra 4:0 ve Zlíně je tedy nejvyšší vítězství Pardubic v nejvyšší soutěži.

Fakta: 15. Cadu z pen., 27. Cadu (Solil), 80. Huf (Čelůstka), 90+3. Huf (Tischler). ŽK: 1:0 (Cedidla). Rozhodčí: Matějček – Podaný, Matoušek. Delegáti: Šotek a Hubička. Bez diváků.

Sestavy - Zlín: S. Dostál – Procházka (35. Matejov), P. Buchta, Simerský – Fantiš, Janetzký, Vraštil (46. Jawo), Cedidla (36. Janošek) – Y. Dramé, Poznar (C), Potočný (74. Martínez García).

FK PCE: Letáček – Cadu (76. Sláma), Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (63. Kostka), Ewerton (87. Lee) – Černý (63. Huf).

(Autor: David Klier | Datum: 25.04.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )