FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (0 : 2) FK Pardubice AC Sparta Praha

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 28. kolo | 21.04.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

V neuvěřitelné bitvě remizovali Pardubáci se Spartou

Krásná bitva s remízovým koncem se odehrála ve středu večer ve vršovickém Ďolíčku. Pardubický celek sice prohrál první poločas 0:2, ale po změně stran se karta obrátila a po trefách Jeřábka a Cadua, který proměnil penaltu, se body dělily!

28. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - AC Sparta Praha 2:2 (0:2)

Pardubáci, kteří do zápasu se Spartou vstoupili s jedinou změnou, když Hlavatý nahradil Pfeifera, nevstoupili do utkání dobře. Soupeř měl více ze hry a toho využil již v sedmé minutě. To se Adam Hložek uvolnil ve vápně a patičkou posunul míč proti noze Wiesnera, který zakončil do odkryté branky přesně - 0:1.

Zanedlouho poté mohl zvýšit stoper hostů Hancko, jenž si udělal výlet z pozice stopera. Jeho střela na zadní tyč se ovšem neujala. Pár minut před přestávkou Ewerton ve vlastním pokutovém území trefil rukou nechtěně do obličeje Matěje Polidara a hosté za to kopali pokutový kop. Ten si postavil Dávid Hancko a ten se tentokrát nemýlil - 0:2.

Po první půli se mohlo zdát, že je rozhodnuto, opak je ale pravdou. Hned po čtyřech minutách druhého poločasu udělal obrovskou chybu Florin Nita, který byl vyběhnutý ze své brány a měl míč na kopačce. Trestuhodně ho poslal přesně na nohu Jana Jeřábka, jehož zakončení z dálky skončilo v odkryté bráně - 1:2!

Sparťané jakoby byli opařeni, protože po této brance se téměř na nic nezmohli. Naopak čelili dalším šancím Pardubic. Jednu takovou měl po prodlouženém volném kopu Tomáše Čelůstky na noze Tomáš Solil, ten ovšem trefil jen tyčku.

Po více jak hodině hry mohl svou druhou branku přidat Jan Jeřábek, Florin Nita tentokrát jeho pokus zneškodnil. V 73. minutě David Huf sklepl míč na Tomáše Čelůstku, který byl faulován Wiesnerem. Následný pokutový kop rozehrával Cadu, po jehož přesné trefě Sparta inkasovala podruhé - 2:2!

I v závěrečné patnáctiminutovce měli Pardubáci navrch, když hned několikrát hrozil David Huf, ten si ale pokaždé vylámal zuby na rumunském gólmanovy Sparty. Ta se v závěru na nic nezmohla a tak z Ďolíčku odjíždí s pouhým bodem za remízu 2:2.

Fakta - branky: 49. Jeřábek, 75. Cadu z pen. – 7. Wiesner (Hložek), 44. Hancko z pen.. ŽK: 1:2 (Ewerton - Souček, Wiesner). Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Dobrovolný. Delegáti: Dofek a Adamec. Bez diváků.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka (86. Sláma) – Jeřábek (C) (83. Lee) – Tischler, Solil, Hlavatý, Ewerton (62. D. Kostka) – P. Černý (62. Huf).

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Hancko, Polidar – Pavelka, Souček (60. Trávník) – Wiesner (76. Ladislav Krejčí st.), Dočkal (C) (76. Karabec), Plavšić (86. Moberg Karlsson) – Hložek.

(Autor: David Klier | Datum: 21.04.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )