FC Zbrojovka Brno FK Pardubice 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 27. kolo | 18.04.2021 | stadion Srbská, Brno

I podruhé v sezóně jsme porazili Brno!

Neděle udělala velkou radost všem fanouškům pardubického klubu. Našim hráčům se totiž podařilo vybojovat výhru 2:1 na trávníku Zbrojovky Brno a uhájili tak sedmou příčku tabulky. Navíc v této sezóně se již ani teoreticky nemohou ocitnout v pásmu sestupu!

27. kolo FORTUNA:LIGY

FC Zbrojovka Brno - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Úvodní minuty zápasu patřily hráčům Zbrojovky. Uběhly teprve čtyři minuty, když se po přihrávce Jiřího Texla dostal do dobré střelecké pozice Peter Štepanovský, kterému ale střela nesedla a Jiří Letáček si s ní poradil.

Ještě během první desetiminutovky ovšem zahrozili i Pardubáci. Tomáš Čelůstka dostal míč na levé straně a kolmou přihrávkou vysunul Ewertona. Brazilský křídelník je v posledních zápasech ve střelecké formě a to chtěl ukázat i nyní, po kličce gólmanovi ovšem trefil jen vracejícího se Pernicu.

Krátce před přestávkou měly Pardubice rohový kop z pravé strany, p rozehrávce nakrátko poslal míč do pokutového území Cadu. Jeho centr proletěl vápnem až na zadní tyč, kam dobíhal Martin Toml, jehož úloha už byla jednoduchá, hosté se tak dostali do vedení - 0:1!

Po přestávce znovu hrozili i hráči Brna. Jakub Přichystal se dostal do hry o poločase a hned se zapojil do útočného snažení domácích, po jeho centru Fila nechal vyniknout Jiřího Letáčka.  Ten si zanedlouho poté poradil s centrem zleva, který mladý útočník domácích netrefil.

Po hodině hry se na hřiště dostal také David Huf a hned minutu poté se mohl zapsat mezi střelce. Dostal se s míčem do pokutového území a ještě mohl hledat spoluhráče, rozhodl se ale zakončit. Balón nakonec skončil na tyči a Ewerton ho nedokázal dorazit do brány.

To Pardubáky mohlo mrzet. Adam Fousek rovněž přišel na hřiště na začátku druhého poločasu a podobně jako v minulé sezóně si proti svému bývalému týmu připsal asistenci. Míč si ve vzduchu našel Jakub Přichystal, jehož hlavička skončila v síti - 1:1.

Nerozhodný stav ale netrval dlouho. Brňané se nechali unést a útočili v hodně hráčích. Pardubice se tak dostaly do rychlého protiútoku, vedeného Emilem Tischlerem. Ten skvělou přihrávkou vysunul Ewertona, který znovu obešel brankáře a tentokrát zamířil přesně a dal tak svému týmu vedení zpět - 1:2!

Moravané mohli inkasovat ještě několikrát, z rychlých protiútoků ovšem hosté nedokázali skórovat. Domácí sami měli několik šancí na vyrovnání, gólman Jiří Letáček ale nedopustil ztrátu tří bodů.

Fakta - branky: 69. Přichystal (Fousek) – 42. Toml (Cadu), 71. Ewerton (Tischler). Bez karetRozhodčí: Petřík – Melichar, Dresler. Delegáti: Kureš a Kořínek. Bez diváků.

Sestavy - Brno: Berkovec – Bariš (60. J. Sedlák), Hlavica, Pernica (C), Jan Moravec (75. Dreksa) – Ad. Čermák (46. Růsek) – Hladík (46. A. Fousek), Texl, Pachlopník, Štepanovský (46. Přichystal) – Fila.

FK PCE: Letáček – Cadu (85. Šejvl), Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer (31. Sláma), Solil, Tischler, Ewerton – P. Černý (61. Huf).

(Autor: David Klier | Datum: 18.04.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )