SFC Opava FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 23. kolo | 13.03.2021 | Městský stadion Opava

O prohře rozhodl gól inkasovaný z penalty

Utkání v Opavě rozhodl jediný gól, který bohužel vstřelil domácí tým. Rozhodla situace, kdy Cadu v nastaveném čase první půle fauloval, viděl červenou kartu, a domácí Smola proměnil pokutový kop.

23. kolo FORTUNA:LIGY

SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Parudbáci vstoupili do utkání v Opavě s Caduem na pravém kraji obrany, kde kvůli žlutým kartám absentoval Michal Surzyn. V záložní řadě poté Ewerton nahradil Dominika Kostku.

Právě Brazilský křídelník Ewerton měl na kopačce první příležitost svého týmu. Tomu dala obrana Opavy před pokutovým územím dostatek místa a tak se rozhodl zakončit, pokus pravačkou zamířil těsně vedle tyče domácí brány.

Domácí Jiří Kulhánek neodhadl skákající míč v pokutovém území a k tomu se tak dostal Tomáš Solil. Ten byl v pokutovém území tváří v tvář brankáři Digaňovi, který svého soupeře ve velké šanci vychytal.

První příležitost si o pár minut později připsali také Opavští. Dlouhý nákop za obranu si našel Tomáš Čvančara, jenž se sice dostal ke střele, Marka Boháče ovšem neprostřelil. Bohužel pro Pardubice si Boháč při tomto zákroku poranil koleno, mezi třemi tyčemi ho tedy vystřídal Jiří Letáček, který si tak připsal prvoligovou premiéru.

Klíčový moment zápasu přišel v nastaveném času prvního poločasu. Cadu si ve svém pokutovém území počkal na balón a chtěl ho odkopnout. V ten moment se k němu ale dostal Jan Žídek, kterého Cadu trefil do obličeje a byla z toho jak penalta, tak červená karta pro brazilského hráče. Následný pokutový kop proměnil Tomáš Smola.

Hosté se ale nevzdali a ve druhé půli se snažili vyrovnat. Tomu byl blízko střídající Dominik Kostka, ten hlavou na balón nedosáhl. Na druhé straně zahrozil bývalý Pardubák Jan Řezníček, toho vychytal Letáček.

Ve zbytku utkání Pardubice měly převahu a snažily se vybojovat alespoň bod, ovšem pokusy Tomla ani Lukáše Pfeifera nebyly přesné a ze Slezska se tak červenobílí vrací bez bodů.

Fakta - branky: 45+6. Smola z pen. ČK: 0:1 (45.+4 Cadu). ŽK: 3:1 (Žídek, Nešický, Hellebrand – Čelůstka). Rozhodčí: Zelinka – Dresler, Dohnálek. Delegáti: Kubíček a Bajer. Bez diváků.

Sestavy - OPAVA: Digaňa – Didiba, Kulhánek, Žídek (C) (46. Březina) – Harazim (70. Mondek), Nešický, Jan Řezníček (80. Hellebrand), Tiéhi, Helešic – Smola (70. Dedič), Čvančara (85. Rataj).

FK PCE: Boháč (29. Letáček) – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Tischler, Hlavatý, Jeřábek (C) (61. Huf), Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) – P. Černý (46. D. Kostka).

(Autor: David Klier | Datum: 13.03.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )