FC Hradec Králové B FK Pardubice B 2 : 2 (2 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2020/2021 | 7. kolo | 04.10.2020 | hřiště Slavia Hr. Králové

Penaltová výhra rezervy v derby

Na hřišti hradecké Slavie se odehrálo další východočeské derby mezi rezervami Hradce a Pardubic. Stejně jako před rokem, šlo utkání do penalt, ve kterých byli opět lepší hosté, kteří si tak připsali dva body do tabulky.

7. kolo ČFL sk. B

FC Hradec Králové B - FK Pardubice B 2:2 (2:1) na pen. 1:4

Pardubičtí do zápasu vstoupili velmi aktivně a dobře. Výsledkem toho byla akce již v šesté minutě, kdy míč putoval po ose Vít - Čelůstka - Ewerton - 1:0! Hosté i nadále drželi míč na svých kopačkách a kombinační hrou přehrávali domácí. Jenže během chvíle se obraz hry změnil, když hosté několika zbytečnými ztrátami míče dostali domácí do hry. V 17. minutě z toho přišlo vyrovnání, když vyběhl Letáček na hranici velkého čtverce, odkopem trefil Huška, od kterého se míč odrazil ke Kateřiňákovi, jenž technickou střelou upravil na 1:1. Po půlhodině hry hosté nedokázali odkopnout míč od své branky a důsledkem toho byla přesná střela Doležala - 2:1. Do kabin tak šli veselejší mladí votroci.
Do druhé půle šli hosté s jasným cílem srovnat a nejlépe stav otočit. Dlouho se nemohli dostat do šance, a když už se tak stalo tak v rozmezí pěti minut po hodině hry ve vyložených příležitostech jak Lee, tak Tischler přestřelili branku Macha. Spravedlivé vyrovnání se tak zrodilo až v 86. minutě, kdy se po centru Tischlera prosadil nechytatelně hlavou Petráň - 2:2
Utkání tak skončilo remízou a šlo se do penalt. Jejich průběh byl následující: Ewerton - 0:1; Locker - nedal, Letáček chytil; Čelůstka - 0:2; Kosař - nedal, Letáček vyrazil; Petráň - 0:3; Vobejda - 1:3; Huf - 1:4 a konec. Bonusový bod tak putuje do Pardubic.

Fakta - branky: 17. Katěřiňák, 30. Doležal - 6. Ewerton, 86. Petráň. ŽK: 5:1. Rozhodčí: Tupý z Českých Budějovic (Urban, Matyš). Delegát: Košťál z Ústí nad Labem. Diváků: 80.

Sestavy - HK B: Mach - Finěk, Kosař, Locker, Vyšehrad - Chocholatý (66. Mahr), Kejř, Vobejda, Doležal - Kateřiňák (78. Vozáb), Bičiště (89. Zámečník).
FK PCE B: Letáček - Sláma, Kubart, Hušek (36. Nemšovský), Čelůstka - Lee (62. Formáček), Tischler, Vít, Ewerton - Huf, Petráň.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 04.10.2020 | Zdroj fotky: redakce FK )