FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B TJ Sokol Živanice

Česká fotbalová liga sk. B 2020/2021 | 3. kolo | 05.09.2020 | stadion Pod Vinicí

Skvělá výhra rezervy v derby nad Živanicemi

V sobotním dopoledni se Pod Vinicí hrálo očekávané derby mezi pardubickou rezervou a Živanicemi. Posledních sedm let pardubičtí Živanice v mistrovském zápase neporazili, proto byl nejvyšší čas to změnit. A to se po tuhém boji také podařilo, nutno však konstatovat, že domácí celek měl tentokrát i konečně pořádnou dávku štěstí, když hosté neproměnili mimo jiné ani pokutový kop.

3. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice B - TJ Sokol Živanice 1:0 (1:0)

Domácí začali aktivně, ale první velkou šanci měli hosté, když z otočky střílel Kakrda, ale Šmíd byl na místě. Ve 28. minutě další střela Kakrdy orazítkovala tyč domácí branky. Chvíli poté domácí celek podržel opět Šmíd. Ve 35. minutě se na druhé straně zastřeloval Petráň a i on trefil tyč. Za tři minuty si to však vynahradil, když po faulu Buriánka na Petráně, kopal sám postižený penaltu, kterou s přehledem proměnil - 1:0! Ve 45. minutě vyslal nepříjemnou střelu Langr a Šmíd míč vytlačil jen s pomocí tyče.
Bojovné utkání pokračovalo i po přestávce a hosté hráli o vyrovnání. V 65. minutě po centru trefil hlavou břevno Kopecký. V 70. minutě se pak penalta pískala i na druhé straně, kdy Kubart po dohrání trefil Kakrdu. Nařízenou penaltu však Kopeckému Šmíd vyrazil! V 73. minutě neplatil pro ofsajd gól Víta po příhře od Petráně. Živaničtí však stále dobývali domácí branku, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak v 89. minutě unikl do otevřené obrany Petráň, ale Frydrych jeho sólo zmařil. Přesto to domácí nemuselo mrzet, neboť těsná výhra znamená první tři body v nové sezoně.

Fakta - branka: 39. Petráň z pen. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Řeháček z České Lípy (Kvítek, Pekař). Delegát: Hnilička z Kolína. Diváků: 210.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Nemšovský, Kubart, Hušek, Zelenka - Lee (84. Formáček), Sychra (76. Gočaltovský), Vít, Pfeifer - Huf (90. Stýblo), Petráň.
ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Spěvák, Václavek, Polák - D. Pánek, Langr, Zavřel (86. Staněk), Kopecký (81. Gašpar) - Petrus (69. Knespl), T. Kakrda.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Kvalitní, rychlé, atraktivní a férové utkání díky oběma týmům. My jsme byli mírně lepší v první půli a zaslouženě jsme šli do vedení. Druhou půli nám již trochu docházel dech a Živanice se tlačili za vyrovnáním, my jsme občas zahrozili z brejků. Zlom byla chycená penalta golmanem Šmídem. Závěrečný nápor soupeře jsme ustáli a připsali jsme si důležité body. Utkání se muselo divákům libít, šancí bylo na obou stranách spoustu. Kluky musím pochválit za předvedenou hru a poctivý, obětavý výkon. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 05.09.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )