FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 3 (0 : 2) FK Pardubice B FK Přepeře

Česká fotbalová liga sk. B 2020/2021 | 1. kolo | 02.09.2020 | stadion Pod Vinicí

Domácí prohra rezervy v dohrávce

Ve středeční dohrávce prvního kola ČFL přivítala posílená pardubická rezerva zkušený celek z Přepeř, který minulý týden vyřadil z MOL Cupu druholigový Varnsdorf.

1. kolo

FK Pardubice B - FK Přepeře 1:3 (0:2)

První šanci zápasu měli ve 21. minutě domácí, když hlavička Petráně orazítkovala břevno a dorážku Hufa chytil gólman Truksa. Za tři minuty napřáhl z dálky Petráň a jeho dělovka znova trefila jen břevno! Místo vedení, ale za čtyři minuty viděl červenou kartu Čihák a následný trestný kop proměnil v branku Nesvadba - 0:1. Ve 34. minutě Šmíd zlikvidoval velkou šanci Martana. Ve 41. minutě ale šli do dvoubrankového vedení hosté, když Ježek zblízka poslal míč pod břevno - 0:2.

Tři minuty po přestávce vykřesal jiskru naděje na body pro domácí Petráň, když mu míč ideálně připravil Huf - 1:2. Hosté poté udržovali vedení, nechali pardubické kombinovat po vápno a po ztrátách chodit do rychlých brejků. Domácí se i nadále snažili dobývat branku Přepeř, ale šancí bylo málo. Ve třetí minutě nastavení pak sudí neodpískal faul na Petráně, hosté tak šli do brejku do otevřené obrany a střídající Synek stanovil konečné skóre zápasu na 1:3...

Fakta - branky: 48. Petráň - 29. Nesvadba, 41. Ježek, 90. (+3) Synek. ČK: 1:0 (28. Čihák). ŽK: 1:1. Rozhodčí: Vít z Jičína (Ježek, Tryzna). Delegát: Šnajder z ČB. Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Kubart, Čihák, Hušek, Sláma - Lee (46. Gočaltovský), Vít, Sychra, Pfeifer - Petráň, Huf (75. Boura, 87. Zelenka).
PŘEPEŘE: Truksa - Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Martan, Pavlata, Jarosz (89. Sedláček), Bulíř (62. Synek) - Zaradny (81. Vaníček), Ježek (62. Volf).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: "První poločas byl celkem vyrovnaný, my jsme nastřelili dvě břevna a soupeř hrozil rychlými kontry, které byly nebezpečné. Utkání ovlivnila červená karta a z nařízeného přímého kopu jsme obdrželi branku. V závěru poločasu jsme inkasovali podruhé. Do druhé půle jsme přeskupili řady a přesto, že jsme hráli o deseti, tak jsme byli fotbalovější a zaslouženě jsme vstřelili kontaktní gól. V závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, což se nám bohužel i přes řadu šancí nepodařilo a soupeř v závěru vítězství potvrdil z brejku. Za výkon v druhém poločase musím kluky pochválit."

V sobotu 5. 9. 2020 od 10,15 hodin přivítá pardubická rezerva v dalším domácím zápase Živanice.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 02.09.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )