FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice SK Sigma Olomouc

FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 9. kolo | 27.11.2020 | stadion Ďolíček - Vršovice

Další ligový bod zajistila Hufova trefa v nastaveném čase

Neskutečně dramatickou koncovku přinesl zápas 9. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém Pardubice hostily celek Olomouce. Hosté se dostali v druhém poločasu díky penaltě do vedení, za domácí ale vyrovnal v nastaveném čase David Huf a vystřelil svému týmu cenný bod!

9. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Po „covidové přestávce“ se do pardubické sestavy vrátilo několik stálic v čele s kapitánem Janem Jeřábkem. A v první půli to byli Pardubáci, kdo ohrožoval branku soupeře. Nejdříve střílel Michal Hlavatý, ve dvacáté minutě poté zakončoval po pasu Hlavatého Pavel Černý, ani on ale nezamířil mezi tři tyče.

Ve 33. minutě došlo k nepříjemné situaci. Pablo González po centru z pravé strany hlavičkoval nad branku, při zakončení se ale srazil hlavami s Emilem Tischlerem. Pardubický záložník byl natolik otřesen, že musel být vystřídán Caduem.

Ze začátku druhého poločasu byli mnohem aktivnější Hanáci, kteří si vypracovávali šance a vše to vyústilo v penaltu. V 60. minutě Jan Jeřábek lehce přistrčil Nešpora, který se poroučel k zemi a rozhodčí Ondřej Ginzel ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Martin Nešpor, který i přes teč lehký zásah brankáře Boháče poslal Sigmu do vedení.

O pár minut později to mohlo být o dvě branky, když po závaru před domácí brankou zakončovali Falta a Hála, v obou případech ale hosté trefili obránce.  V následujících minutách už tlak hostů opadl a do útoku se tlačili Pardubáci.

Dlouho se ovšem nedařilo přímo ohrozit branku Aleše Mandouse. To trvalo do páté minuty nastavení. Po faulu Sladkého na Tomáše Solila si totiž míč na přímý kop postavil David Huf. Ten sice napoprvé trefil jen zeď, napodruhé už famózně zakončil z dálky a po druhé brance ve dvou zápasech upravil stav zápasu na konečných 1:1.

Fakta - branky: 90.(+5) Huf - 62. Nešpor z pen. ŽK: Jeřábek, Solil, Krejčí (trenér) - Radek Látal, Hála, Sladký. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Ratajová. Delegáti: Kureš a Tandler. Bez diváků.

Sestavy - FK PCE: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (80. Petráň) - Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) - Černý (68. Huf).

Olomouc: Mandous - Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý (31. Radek Látal) - González (83. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta - Nešpor (83. Daněk).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 27.11.2020 | Zdroj fotky: Vlastimil Vacek )