SK Sparta Kolín FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

MOL cup 2020/2021 | 2. kolo | 15.08.2020 | stadion Kolín

Pohárová cesta skončila v sobotu v Kolíně

Na sobotní dopoledne nebude pardubický A-tým vzpomínat rád. V dramatickém utkání 1. kola MOL cupu podlehl po penaltovém rozstřelu nadšeně bojujícím domácím a jeho cesta pohárovou soutěží tak končí překvapivě hned po úvodním utkání.

1. kolo MOL cup

SK Sparta Kolín - FK Pardubice 1:1 (0:1, 1:1) p.k. 4:3

Pardubičtí byli nasazeni do prvního pohárového kola jako jediný tým z FORTUNA:LIGY. Favorit vedl v Kolíně od 15. minuty, kdy se trefil Brazilec Cadu, jenž přehodil domácího brankáře. Řadu dalších šancí bohužel Pardubice nevyužily, akce Východočechů nezakončili Cadu ani Ewerton.

Účastník divize dokázal vyrovnat po přestávce, kdy v 50. minutě ve skluzu skóroval Bareš. Pardubický tým měl v průběhu celého utkání převahu, ale nedokázal ji gólově vyjádřit. V 83. minutě sice dostali míč do sítě po standardní situaci, bohužel gól Solila pro ofsajd neplatit. Šlo se do půlhodinového prodloužení, během kterého Čelůstka nevyužil trestný kop z dobré pozice a Lee trefil tyč kolínské branky.

Rozhodly až penalty. V nich uspěli Středočeši, kteří z pěti pokusů proměnili čtyřikrát, Boháč byl jednou úspěšný. Jenže na straně Pardubic zaváhali Ewerton a Solil, takže z postupu do 2. kola se radují hráči Kolína.

Fakta – branky: 50. Bareš – 15. Cadu. Rozhodčí: Petřík – Blažej, Koval. ŽK: 4:2. Diváků: 425.

Sestavy - Kolín: Kubát – Štancl, Škoda, Koděra (78. Soběslav) – A. Čapek, Vojta (84. Šindelář), Milec, P. Čapek, Veselý – Vondráček, Bareš (111. Hudec).
FK PCE: Boháč – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Cadu, Solil, Hlavatý (80. Lee), Ewerton – Černý (62. Pfeifer, 91. Sychra).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 15.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )