FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice Bohemians Praha 1905

Přátelská utkání A-týmu 2020/2021 | přátelské utkání | 11.08.2020 | stadion Lázně Bohdaneč

Třetí utkání s ligovým soupeřem, třetí remíza

V úterý se hrál v Lázních Bohdaneč další přípravný zápas pardubického týmu a i ze třetího měření sil s prvoligovým protivníkem nevzešel vítěz. S pražskými Bohemians, s nimiž nás v příští sezóně bude spojovat totožný domácí stadion, se náš celek rozešel nerozhodně po výsledku 0:0.

Přípravné utkání

FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0)

Do pardubické sestavy se vrátili Tomáš Solil či Ewerton. Po ukončení testů Huška a Tijaniho v duelu proti Klokanům tentokrát trenéři Východočechů žádného nového hráče netestovali. Jinak k utkání přistoupil pražský tým, který využil dvě jedenáctky fotbalistů.

„Ve velkém vedru se hrálo v solidním tempu, ale bohužel bez gólového efektu. Diváci se podle mě nenudili,“ řekl k bezbrankové remíze pardubický kouč Jiří Krejčí.

Již v první půli mohli nulu na kontě vstřelených gólů Pardubičtí smazat. V 16. minutě utekl na branku hostů Hlavatý, ale šanci zmařil obranným zákrokem Bederka. Vzápětí na druhé straně Letáček chytil střelu Barteka. Pardubičtí pak byli blízko i po centru Surzyna, ale Jeřábek hlavičkoval vedle.

Do druhého poločasu Bohemians vystřídali prakticky celou jedenáctku, do hry se tak dostali i expardubičtí hráči Jan Vondra nebo Jakub Nečas. V dalších šancích Pardubic se objevil stoper Toml, který usměrnil míč těsně vedle branky Pražanů. Mimo mířil i Huf, hosté pak zblokovali pokus Solila.

„Nejvíc mě mrzí dva nevyřešené brejky. V první půli tam byl Míša Hlavatý. Ve druhém poločase zase Honza Jeřábek, který přečetl hru, vybojoval míč, ale pak situaci nevyřešil správně. Měli jsme tam i další šance, ale tyto brejky bychom měli vyřešit,“ poznamenal trenér Krejčí.

Už v sobotu čeká pardubické fotbalisty první soutěžní utkání, když v úvodním kole MOL Cupu nastoupí Pardubice v Kolíně. „Chceme uspět, to je jasné, ale ještě si chceme i něco vyzkoušet,“ doplnil trenér prvoligových Pardubic.

Fakta – bez branek. Rozhodčí: Raplík – Beneš, Braun. ŽK: 0:1. Diváků: 657.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn (46. Čelůstka) – Jeřábek – Cadu (46. Tischler), Hlavatý (77. Šimek), Solil, Pfeifer (67. Kurka) – Ewerton (62. Huf).

Bohemians – 1. poločas: Kouba – Bartek, Bederka, Hůlka, Pokorný, Schumacher – Jindřišek, Levin, Vacek – Vaníček, Puškáč. 2. poločas: Kouba – Vondra, Keita, Nečas, Novák, Krch, Květ, Köstl, Ugwu, Osmančík, Koubek.

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 11.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )