FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (0 : 1) FK Pardubice SK Sigma Olomouc

Přátelská utkání A-týmu 2020/2021 | přátelské utkání | 08.08.2020 | stadion Lázně Bohdaneč

Sobotní příprava s Olomoucí skončila nerozhodně

Také druhé přípravné utkání FK Pardubice v tomto týdnu skončili remízou 1:1. V sobotu v podvečer sice v Lázních Bohdaneč panovalo velké vedro, ale diváci viděli zajímavý zápas, který ozdobily dva hezké góly.

Přípravné utkání

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Pardubický tým se musel obejít bez zraněného tria Solil – Sláma – Eweron, naopak na hřišti se objevil útočník Tijany, který dorazil na zkoušku z Baníku Ostrava.

První změna skóre přišla už ve 12. minutě, kdy rychlou akci a centr Zahradníčka zblízka proměnil Chytil a Boháč neměl šanci – 0:1. Hrálo se hodně ve středu hřiště, občas se vzrušením před brankami. Po půlhodině hry pálil Pfeifer nad, chvilku nato na dobré centr, který posla Cadu, si nikdo nenaběhl…

Ve 36. minutě zahrozil olomoucký Daněk, na konci první půle naopak mohl srovnat Tijany, ale při pokusu přehodit brankář Mandouse nebyl úspěšný.

Deset minut po půlce se ale Pardubáci dočkali. Surzyn si navedl míč na střed hřiště a za hranicí vápna dělovkou srovnal – 1:1. Do konce utkání se hrál zajímavý fotbal, domácí mohli jít do vedení, jenže skvělou Jeřábkovu střelu zastavila tyč.

A tak se oba protivníci v parném počasí rozešli s nerozhodným výsledkem.

Branky: 54. Surzyn – 12. Chytil. Rozhodčí: Fojtík - Braun, Zita. Diváci: 455.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Surzyn, Toml (60. Čihák), Hušek (46. Šejvl), Čelůstka (46. Prosek) – Jeřábek (C) (79. Vít) – Cadu (74. Pfeifer), Tischler, Hlavatý, Pfeifer (60. Lee) – Muhamed Tijani (60. Huf).
Olomouc: Mandous – Látal (46. Sladký), Greššák, Jemelka, Zmrzlý (83. Látal) – Zahradníček (46. Vepřek), Daněk, Houska (46. Falta), Chytil (46. Hála) – Zifčák (90. Beňa), Radić (46. Nešpor).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )