FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Vysočina Jihlava

Přátelská utkání A-týmu 2020/2021 | přátelské utkání | 01.08.2020 | stadion Hlinsko

Přípravné utkání proti Jihlavě bylo vítězné

Druhé přípravné měření sil zavedlo pardubické hráče do Hlinska, kde se v sobotu odpoledne utkali s týmem Jihlavy. O osudu utkání rozhodla dvanáct minut před koncem branka Ewertona.

Přípravné utkání

FK Pardubice - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Do souboje proti Jihlavě, který se hrál opět za velkého vedra, vyslali pardubičtí i další dva hráče, kteří jsou v našem klubu na testech – amerického záložníka Luise Gila a bývalého slovenského mládežnického reprezentanta Petera Kolesára.

První rozruch přinesla Boháčova chyba v rozehrávce, ale Jihlava ze situace nic nevytěžila. Hrálo se vyrovnané utkání, kdy další šanci přinesla 18. minuta, ve které Pfeifer tvrdou ranou z úhlu prověřil  Lancmana mezi tyčemi. Za malou chvíli předvedl střelecký pokus Kolesár, netrefil ale branku. V závěru poločasu si Pardubáci vytvořili několik střeleckých příležitostí, zejména střela Solila měla být gólová, ale nic z toho nebylo.

Zatímco v závěru první půle došlo k vystřídání „nakopnutého“ Černého Ewertonem, na větší střídání došlo jako tradičně o poločasové přestávce. Po změně stran bylo utkání zajímavější a v 62. minutě se pokusil Solil střelou po zemi otevřít skóre, ale byl z toho jen roh.

V 79. minutě konečně přišla branka, když zajímavou situaci před jihlavskou brankou využil Ewerton a jak se později ukázalo, byl to klíčový okamžik zápasu. Na skóre 1:0 už nic nezměnila ani Kolesárova šance v 85. minutě, kdy mladý hráč ve vyložené příležitosti přestřelil jihlavskou branku.

Fakta - branka: 79. Ewerton. Rozhodčí: Bednář - Beneš, Jelínek. Diváků: 683.

Sestavy - FK PCE: Boháč (46. Letáček) – Prosek (46. Surzyn), Šejvl (46. Čihák), Toml, Sláma (46. Čelůstka) – Jeřábek – Kolesár, Solil, Gil (46. Cadu), Pfeifer – Černý (33. Ewerton).
Jihlava 1. pol.: Lancman – Svoboda, Štefánek, Vlček, Javůrek – Lacko, Červ – Mikuš, Ritter, Smejkal – Klobása. 2. pol.: Číž – Křišťál, Štefánek (61. Pojezný), Vedral, Žilák (75. Havlín) - Tureček, Lacko - Růžička, Ritter, Chok - Arroyo.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.08.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )