MFK Chrudim FK Pardubice 3 : 2 (3 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

Přátelská utkání A-týmu 2020/2021 | přátelské utkání | 29.07.2020 | hřiště Stolany

První přípravné utkání A-týmu vyhrál soupeř

V prvním utkání se naši hráči střetli ve Stolanech s MFK Chrudim a po několika chybách v obraně prohrávali o přestávce o dvě branky. Po změně stran sice pardubický tým gólový rozdíl snížil, ale vyrovnání se diváci nedočkali.

Přípravné utkání

MFK Chrudim - FK Pardubice 3:2 (3:1)

Do prvního přípravného utkání nastoupil pardubický tým v pozměněné sestavě proti mistrovským utkáním. Mezi tyče se postavil Maxim Hertel, na postu stopera se představil další testovaný hráč, Josef Celba. Naproti tomu v chrudimské sestavě se v utkání objevila čtveřice našich hráčů: Mužík, Sokol, Zukal a Nikodem. A poslední z nich byl také autorem prvního gólu, kterému pomohl ve 14. minutě nesoulad v pardubické defenzivě.

Po půlhodině hry sice Černý vyrovnal, ale do konce poločasu Pardubáci ještě dvakrát inkasovali; jednou po špatném vyběhnutí brankáře Hertela, třetí chrudimská branka pak padla po rychlé akci po levé straně.

O přestávce trenéři obou týmů značně proměnili sestavy. Za Pardubice po 10 minutách snížil na 2:3 Lee, ale to bylo ze strany gólových zápasů vše, další trefu již fanoušci neviděli.

Fakta - branky: 14. Nikodem, 40. Kesner, 43. Řezníček - 31. Černý, 56. Lee. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Fojtík - Braun, Zita. Diváků: 400.

Sestavy - Chrudim: 1. poločas: Zíma – Zukal, Rubeš, Drahoš – Kesner, Krištof – Řezníček, Breda, Dostálek – Mužík, Nikodem.
2. poločas: Zíma – Havel, Fofana, Drahoš – Verner, Trávníček - Hlavsa, Havlena, Sokol – Rybička, Mužík.
FK PCE: Hertel – Surzyn, Čihák, Celba, Sláma – Cadu, Hlavatý, Šejvl, Tischler, Ewerton – Černý.
Střídali: Letáček – Prosek, Čelůstka, Toml, Pfeifer, Lee, Solil, Vít.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.07.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )