FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 1 : 8 (0 : 3) FK Pardubice ženy AC Sparta Praha

1. liga ženy 2020/2021 | 5. kolo | 28.09.2020 | stadion Pod Vinicí

V ženské lize si z Vinice odvezla body Sparta

V pondělí odpoledne se hrálo na Vinici utkání 5. kola 1. ligy žen a pardubický tým se musel sklonit před uměním lídra tabulky, pražské Sparty. Čestný úspěch pardubického celku zaznamenala Simona Novotná,

5. kolo 1. ligy žen

FK Pardubice - AC Sparta Praha 1:8 (0:3)

Branky: 66. Novotná - 2. Pochmanová, 11. Pochmanová, 27. Bertholdová, 46. Ringelová, 78. Martínková, 82. Pochmanová, 85. Matínková, 90.+1 Martínková.

Ondřej Bačo (trenér Pardubic): „Proti lídrovi tabulky jsme neměli co ztratit a chtěli jsme ukázat, že jsme se zase posunuli dále. Bohužel nefungovala komunikace a celkově posuny v obranné fázi byly daleko za očekáváním.

Ze začátku zápasu jsme nepochopitelně jenom odkopávali míče. Postupem času jsme si začali více věřit na míči a naši první šanci měla Pavlasová, ale střílela těsně nad. Sparťanky udávaly tempo hry a naše chyby nekompromisně trestaly. Nejsvětlejším okamžikem byla branka Novotné a tady je vidět, že branky dávat umíme, jen to chce občas více klidu.

Nejvíce mě mrzí dvě věci. První je třetí branka Sparty po nedůrazu v našem pokutovém území, a pak posledních 12 minut, kdy jsme si nechali dát čtyři branky, proto je porážka tak vysoká. Za určité pasáže zápasu je ale potřeba holky pochválit a z těch pozitivních věcí se musíme odpíchnout a mentálně připravit na Slovácko. Musíme přidat na agresivitě, stále jsme příliš hodný tým a s tím se o záchranu v lize bojuje hrozně těžko. Na závěr bych chtěl pogratulovat Báře Beránkové a Kristýně Grundmannové k premiérovým startům v 1. lize žen.“

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.09.2020 | Zdroj fotky: redakce )