FK Pardubice FK Pardubice 4 : 1 (1 : 1) FK Pardubice FC Slavoj Vyšehrad

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 29. kolo | 11.07.2020 | stadion Pod Vinicí

Jsme na prvním místě a už o něj nepřijdeme!

Pardubický tým je v 1. lize. Po výhře 4:1 nad Slavojem Vyšehrad získali hráči rozhodující tři body a bez ohledu na výsledek úterního utkání na Žižkově.

29. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FK Pardubice - FC Slavoj Vyšehrad 4:1 (1:1)

V předposledním kole přivítaly Pardubice na stadionu Pod Vinicí Vyšehrad. Domácí bojovali o to, aby v předposledním kole definitivně stvrdili postup do FORTUNA:LIGY.

Domácí se poprvé prosadili ihned po pěti minutách hry, kdy po rohovém kopu dokázal hlavičkou uklidit míč do branky Tomáš Solil. O další brankové šance se postaral již jmenovaný Solil či Jeřábek, který svou překvapivou střelou z pravé strany orazítkoval tyč! Vyšehrad v prvním poločase vytěžil z minima maximum, když se ve 34. minutě po pěkné útočné akci prosadil Milan Černý. Ve 39. minutě mohl vrátit vedení domácím Toml, který šikovně před brankou hlavičkoval centr Ewertona, avšak ke smůle domácích poslal míč přesně do míst, kde stál připravený brankář Otáhal. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se Pardubice od začátku snažily dostat zpět do vedení. Zlom v zápase přinesla 60. a následně 63. minuta zápasu. Rozhodčí Lerch odpískal dva pokutové kopy, které beze zbytku proměnil Michal Hlavatý a již bylo jasné, že Pardubice mají postup na dosah. V následujících minutách již domácí nikam nepospíchali a postupem času fanoušci postupně slavili kýžený postup. V 79. minutě ještě stvrdil Cadu konečný výsledek na 4:1! Tomu stačilo jen doklepnout míč do branky po tvrdé střele Ewertona, kterou Otáhal stačil jen vyrazit před sebe.

Fakta - branky: 5. Solil, 60. Hlavatý z pen., 63. Hlavatý z pen., 79. Cadu – 34. M. Černý. ŽK: 1:3 (Zifčák - Čvančara, Nitrianský, M. Černý). Rozhodčí: O. Lerch – V. Melichar, J. Šimáček. Delegáti: Kubíček a Urbanec. Diváků: neuvedeno.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Šejvl, Toml, T. Čelůstka, Prosek – Zifčák (86. Miker) – Hlavatý (79. Tischler), Jeřábek, Paixao da Silva (86. Pfeifer), Solil – P. Černý (61. Cadu).
Vyšehrad: Otáhal – Suchan (58. Drobílek), Alexandr, Pouček (76. Vejvar), Laňka – M. Černý (C), T. Jablonský (76. Zinhasović), Kokorović, Nitrianský, Šandera – Čvančara (87. Kozel).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.07.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )