FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Hradec Králové

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 25. kolo | 22.06.2020 | stadion Pod Vinicí

Pardubice dál kráčí jarem neporažené!

Ani pondělní televizní dohrávka 25. kola soutěže neznamenala pro pardubický tým porážku. Ve východočeském derby remizovali Pardubáci s rivalem z Hradce Králové 0:0 a dál jsou na čele tabulky se solidním náskokem před druhým Brnem.

25. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Pardubice šly do derby se sérií osmi zápasů bez porážky, ale Votroci o sobě v úvodu utkání vědět. Domácím se nedařilo dostat se ke své hře a hosté se toho snažili využívat. Nejblíže tomu byl Erik Prekop, jenž se po necelé půlhodině dostal do velké šance. Obrana na něj zapomněla a slovenský útočník se ocitl tváří v tvář Marku Boháčovi. Brankář Pardubic byl úspěšnější.

Pardubičtí se začali zvedat až ke konci poločasu. Jejich asi nejnebezpečnější akci měl na svědomí Tomáš Čelůstka, jeho střela z voleje ale prolétla nad břevnem.

Zatímco v první půli byl lepší Hradec Králové, po přestávce tomu bylo naopak. Hned ze začátku se zapojil do útoku Ewerton, který o poločase nahradil Šplíchala, a se štěstím dostal balon na Michala Hlavatého, jenž z blízka trefil brankáře Vízka.

Další výrazné oživení domácích řad přišlo po hodině hry, kdy na hřiště nastoupili Pavel Černý s Caduem. Hlavně druhý jmenovaný byl pořádně vidět a dostával se hodně k centrům do pokutového území. Čtvrt hodiny před koncem se na jeho centr jen marně natahoval Tomáš Solil a míč poté jen těsně minul tyč.

V závěru utkání zazářil hlavně brankář Hradce Králové Patrik Vízek. Ten nejenže si poradil se všemi centrovanými míči z obou křídel, úspěšně zakročil i proti nebezpečným střelám Pavla Černého a Ewertona, čímž udržel své druhé čisté konto v sezóně.

Fakta - bez branek. ŽK: 1:4 (Čelůstka - Rada, Martinec, Král, Šípek). Rozhodčí: Marek – Melichar, Batík. Delegáti: Schröter a Ondo.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Zifčák (61. PČerný), Hlavatý, Solil, Pfeifer (61. Cadu) – Šplíchal (46. Ewerton).
Hr. Králové: Vízek – Donát, Martinec, Král, Urma – Jukl, J. Rada – Šípek (90+2. Soukeník), Vlkanova (C), Ch. Frýdek (62. Samko) – Prekop (75. Firbacher).

(Autor: David Klier, fnliga.cz | Datum: 22.06.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )