FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Varnsdorf

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 23. kolo | 13.06.2020 | stadion Pod Vinicí

Porazili jsme Varnsdorf navzdory vrtochům počasí

Další bitva je dobojována, pardubický FK porazil ve 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Varnsdorf 2:0. Oba góly padly až po přestávce, postarali se o ně Hlavatý a Ewerton.

23. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FK Varnsdorf 2:0 (0:0)

Pardubice vstoupily do utkání aktivně a už od prvních minut se tlačily před branku Vaňáka, ten ale v prvním poločase moc práce neměl. Zakončení Pavla Zifčáka a Michala Hlavatého skončila vedle, pokus Tomla z otočky naopak skončil na břevnu branky Varnsdorfu. Ani Marek Boháč na druhé straně si za celých 45 minut na balón téměř nesáhl, a tak první půle skončila za bezbrankového stavu.

I po přestávce se pokračovalo v podobném duchu. Domácí měli herní převahu, kvůli nepřesnostem ale nedokázali ohrozit branku soupeře, což se změnilo až v 61. minutě. To Ewerton naznačil centr a až napodruhé poslal míč do pokutového území, kde si ho našel Michal Hlavatý a ten svým šestým gólem z posledních šesti zápasů poslal svůj tým do vedení - 1:0!

O pár minut později mohlo být Pod Vinicí ještě veseleji, brankář Martin Vaňák ale skvělým zákrokem vytáhl téměř jasný gól po hlavičce Pavla Zifčáka. Domácí to ale mrzet nemuselo, neboť se přesně devět minut po gólu Hlavatého prosadili znovu. Právě Michal Hlavatý našel na hranici pokutového území Ewertona, jenž si navedl míč na levou nohu a zakončil přesně po zemi k tyči - 2:0!

Již v průběhu zápasu začalo vydatně pršet a s posledním hvizdem sudího Deneva přišla doslova průtrž mračen, která udržela diváky na tribuně ještě dobrých 15 minut po zápase.

Domácí Pardubice zvítězily posedmé za sebou a dále jsou na vedoucím místě tabulky. Ve středu je čeká další utkání, kdy zajíždí na trávník SK Líšeň.

Fakta - branky: 61. Hlavatý, 71. Ewerton. ŽK: 1:5 (Jeřábek - Micovčák, D. Novák, Kouřil, Bláha, Zezula). Rozhodčí: Denev – Vlasjuk, Matoušek. Delegáti: Mareš a Hrinko. Diváci: 390 (omezený počet).

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Zifčák, Solil, Hlavatý (85. F. Čihák), Ewerton (76. Cadu) –  Černý (57. Pfeifer).
Varnsdorf: Vaňák – Rudnytskyy (C) (69. Šimon), Kouřil, M. Kubista, Heppner – Bláha, Lehoczki, Barac (86. L. Novák), Micovčák (46. D. Breda), Daniel Novák (69. Zezula) – Ondráček (57. Schön).

(Autor: David Klier, fnliga.cz | Datum: 13.06.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )