FK Baník Sokolov FK Pardubice 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 20. kolo | 03.06.2020 | stadion Sokolov

Další tři body dovezeny ze Sokolova!

Ve středu v podvečer se odehrál na sokolovském trávníku zajímavý souboj, po jehož skončení se mohl radovat pardubický tým. Ten si po výhře 2:1 odvezl domů všechny body!

20. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Baník Sokolov - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Třetí utkání po ligovém restartu, potřetí ve stejné základní sestavě. Beze změn vstoupily Pardubice i do zápasu v Sokolově, kde jako lídr druhé ligy musely potvrdit roli favorita. Stav mohl změnit kapitán Jeřábek ve 23. minutě, ale z přímého kopu mířil jen do zdi. Následně se po centru z levé strany dostal k hlavičce Černý, jenže Fryšták byl připraven.

Pardubická radost vypukla až ve 38. minutě, kdy se prosadil pardubický obránce Tomáš Čelůstka. Míč z přímého kopu za hranicí pokutového území poslal přes zeď přesně do horního roku sokolovské branky. Jeho gól byl potvrzením toho, že Pardubice byly nebezpečnějším týmem.

Těsný náskok drželi Pardubičtí i ve druhé půli. Na straně Sokolova to zkoušel Hasil z dálky nebo střídající Červenka, u snahy Pardubic zvýšit stav byl především Brazilec Ewerton.

Dva jeho pokusy se mezi tyče nevešly, ale potřetí už mu to vyšlo. V 82. minutě šel s míčem sám mezi obránce a akci zakončil přesnou střelou. Vítězná trefa! V 90. minutě totiž snížil Marek Červenka, jenž přeloboval brankáře Boháče. Pardubice nakonec zdolaly Sokolov 2:1 a získaly patnáctou výhru této sezony.

Statistiky - branky: 90. Červenka – 38. Čelůstka, 82. Ewerton. ŽK: 1:1 (Tkadlec - Zifčák). Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Flimmel.
Sestavy - Sokolov: Fryšták – Jakub Dvořák II. (66. Kovář), Hasil, Kopřiva (76. Machek), Krátký – Machuča (66. Červenka), Ruml (76. Vávra), Štursa, Skopec – Ju (82. A. Čihák), Tkadlec.
FK PCE: Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Zifčák (66. Ewerton), Hlavatý (89. Čihák), Solil (66. Tischler), Pfeifer (84. Surzyn) - Černý (84. Šplíchal).

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 03.06.2020 | Zdroj fotky: )