FC Zbrojovka Brno FK Pardubice 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

Přátelská utkání A-týmu 2019/2020 | přátelské utkání | 29.02.2020 | stadion Srbská, Brno

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou

Zvesela se z posledního přípravného utkání vracejí pardubičtí fotbalisté. Vyhráli na trávníku Zbrojovky Brno 2:1, když v zajímavém přípravném utkání padly všechny góly po změně stran.

Přípravné utkání

FC Zbrojovka Brno - FK Pardubice 1:2 (0:0)

Utkání dvou soupeřů, kteří již obě svá vzájemná utkání v sezóně již odehráli, přinesl zajímavou podívanou. Hrálo se na hlavním stadionu v Brně na Srbské a pardubičtí trenéři poslali do každého z obou poločasů novou jedenáctku hráčů. A ti nezklamali.

První šance měli domácí, na Hladíkovu hlavičku dosáhl Boháč, poté Šejvl zaskočil za pardubického gólmana a zachraňoval situaci. Zahrozil i hostující tým, ale Šplíchalova hlavička z bezprostřední blízkosti se mezi tyče nevešla.

Do druhého poločasu měli Pardubáci doslova raketový vstup. Ewerton si vzal míč, udělal si místo a nechytatelně na zadní tyč otevřel skóre - 0:1. A za dalších šest minut byl na konci akce Hlavatý a také poslal míč do sítě - 0:2. A přišly i další šance, skóre se však již nenavýšilo. Poté Hrnčíř vychytal domácího Fouska a obrana úspěšně čelila i dalším akcím domácích, kteří se dočkali až v 72. minutě, kdy na 1:2 snížil Krška.

Jenže Pardubáci hráli dobrý zápas a domácí již k vyrovnání aktivní hrou nepustili. V posledním přípravném utkání tak pardubický tým znovu neprohrál a s bilancí osmi výher a jedné remízy se mohou chystat na premiéru v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, která je čeká v neděli 8. března ve Vlašimi.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Bylo to pro nás dobrá generálka, která nás vzhledem k blížícímu se startu soutěže určitě povzbudí. První poločas byl vyrovnaný, v tom druhém jsme dali rychle dva krásné góly po pěkných akcích. V závěru sice domácí Zbrojovka snížila, ale s předvedenou hrou jsme spokojení. Nasadili jsme do hry 22 hráčů, chtěli jsme všem ukázat, že každý z nich má dveře otevřené. Máme vyrovnaný kádr a jsme rádi, že se nám podařilo kádr doplnit tak, že posty máme zdvojené. To bude pro jarní část soutěže důležité.“

Branky: 71. Krška – 46. Ewerton, 53. Hlavatý.

Brno: Floder - Bariš (65. Jurásek), Šural (75. Bariš), Čermák, Eismann (46. Kotula) - Hladík (46. Krška), Vaněk (46. Pachlopník), J. Sedlák, Šumbera (46. Krška) - Fousek (75. Přichystal), Přichystal (65. M. Sedlák).

FK PCE: 1. poločas: Boháč - Cadu, Zukal, Surzyn, Sláma - Jeřábek - Lee, Solil, Selnar, Pfeifer - Šplíchal.

2. poločas: Hrnčíř - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka, Čihák, Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton, Černý.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.02.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )