FK Pardubice

FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Viktoria Žižkov

Přátelská utkání A-týmu 2019/2020 | přátelské utkání | 22.02.2020 | hřiště Rybitví

I v další přípravě vítězně, porazili jsme Žižkov

V Rybitví se hrál v sobotu dopoledne zajímavý zápas proti soupeři, který stejně jako náš tým hraje druhou nejvyšší soutěž. Hosté sice šli ve druhém poločas do vedení, ale pardubický tým dokázal vývoj utkání otočit.

Přátelské utkání

FK Pardubice - FK Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)

Dva týdny do ostrého startu jarní části. Pardubičtí fotbalisté další prověrku zvládli, když na hřišti v Rybitví zdolali Viktorii Žižkov. První půle byla ještě bezbranková, šance nevyužili Černý či Hlavatý. Na druhé straně pak dělovku Březiny vyrazil brankář Hrnčíř.

"Celkově to bylo vyrovnané utkání, i když v prvním poločase jsme měli více vyložených šancí. Bohužel jsme je neproměnili a ve druhém poločase jsme pykali za chybné postavení Ewertona, kdy Žižkov vstřelil gól," komentoval Jiří Krejčí, pardubický trenér.

Za hosty se trefil Aleš Nešický, jehož Pražané získali na hostování z Liberce. U obou pardubických gólů potom byl střídající Martin Šplíchal. Nejprve po faulu na něj proměnil penaltu Michal Hlavatý. Vítěznou branku pak vstřelil sám Šplíchal, když samostatný únik zakončil střelou k tyči.

"Šancí ve druhé půli bylo možná méně, ale byli jsme produktivní. Útok nám oživil Pfeifer i Šplíchal. Nebyli jsme tolikrát v přípravě v situaci, že bychom prohrávali. Jsem rád, že jsme zápas otočili," dodal trenér Krejčí.

Branky: 78. Hlavatý (pen.), 82. Šplíchal – 56. Nešický. Rozhodčí: Raplík – Beneš, Depeš. Diváci: 200.
FK PCE: Hrnčíř – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Čihák – Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton (70. Pfeifer) – Černý (62. Šplíchal).
Žižkov: Švenger – Řezáč, Žežulka, Březina, Tusjak – Vůch, Gil, Batioja, Nesšický, Bezdička – Diviš.

(Autor: Pardubický deník | Datum: 23.02.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )