FC Slovan Liberec FK Pardubice 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

Přátelská utkání A-týmu 2019/2020 | přátelské utkání | 25.01.2020 | UMT Turnov

Ve třetí přípravě cenná remíza s ligovým Libercem

Sobotní dopoledne přineslo zajímavý přípravný zápas proti účastníkovi nejvyšší soutěže. Hráči se rozešli s nerozhodným výsledkem 1:1, když obě trefy přišly v poslední desetiminutovce.

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 1:1 (0:0)

Pardubický tým se představil s výjimkou Pavla Černého v kompletní sestavě a utkání proti ligovému Liberci bylo zajímavou podívanou. Duel, hraný na umělé trávě turnovského areálu, nabídl řadu zajímavých situací, fotbal s plným nasazením a hraný v rychlosti. A v závěru souboje také dvě branky a vyrovnané skóre.

První poločas byl vyrovnaný, náznaky šancí se objevily na obou stranách. Jenže Boháč v pardubické svatyni se překvapit nenechal, stejně jako jeho protějšek Milan Knobloch, kterého naši fanoušci dobře pamatují z angažmá v našem klubu. Zpoza vápna pálil Prosek, Hlavatý z trestného kopu mířil těsně vedle.

Ve druhém poločasu nasadily Pardubice řadu nových hráčů, Liberec střídal až v průběhu druhé části hry. Šikovně hlavičkoval Lee, Boháč zase zlikvidoval Musův pokus. Tempo hry rozhodně nepolevovalo a když už to vypadalo, že duel skončí bez branek, oba týmy udeřily.

V 83. minutě rozjel Liberec akci, kdy se míč od Hybše dostal ke střídajícímu Beranovi, který ho posunul na Rondiče - 1:0. Vypadalo to, že to bude jediný gól utkání, ale proti byl Solil. Ten nacentroval míč z levé strany na Šplíchala a ten vyrovnal na závěrečných 1:1.

Branky: 83. Rondič - 90. Šplíchal.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (65. Fukala), Hromada (59. Beran), Michal, Potočný - Baluta - Musa (70. Rondić).

FK PCE: Boháč - Prosek (46. Surzyn), Toml (70. Šejvl), Šejvl (46. Čihák), Čelůstka (46. Sláma) - Jeřábek - Selnar (46. Lee), Solil (46. Tischler), Hlavatý, Ewerton (46. Šplíchal) - Zifčák (46. Miker).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.01.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )