FK Pardubice FK Pardubice 5 : 0 (4 : 0) FK Pardubice FK Ústí nad Labem

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 19. kolo | 31.05.2020 | stadion Pod Vinicí

Porazili jsme také Ústí, do sítě soupeře padlo pět branek

Skvělá výhra! Pardubický tým v neděli v podvečer rozstřílel soupeře z Ústí nad Labem a dál vévodí tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Další utkání čeká na pardubické hráče již ve středu, kdy jedou do Sokolova.

19. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FK Ústí nad Labem 5:0 (4:0)

Na branku se na stadionu Pod Vinicí nemuselo čekat ani čtvrt hodiny. První gól Pardubic by se ovšem dal připsat spíše náhodě. Tomáš Solil totiž napřáhl ke střele z hranice pokutového území a po významné teči bránícího hráče balón skončil za zády gólmana.

Poté domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň. Na vysoké napadání červeno-bílých Ústí nad Labem nenašlo odpověď a o deset minut později znovu inkasovalo, když přesný centr Zifčáka uklidil do branky Lukáš Pfeifer.

Ještě do přestávky přidal dva góly ve formě hrající Michal Hlavatý. Nejprve zkušeně přeloboval brankáře, když Marián Tvrdoň vyběhl z brankové čáry a o tři minuty se domácí středopolař prosadil znovu. Tentokrát Tvrdoň špatně odkopl balón, který se dostal právě k Michalu Hlavatému, a ten z prvního dotyku trefil prázdnou branku Ústí, čímž navýšil skóre zápasu na 4:0.

Hned ze začátku druhého poločasu zápasu musel Marián Tvrdoň lovit míč ze své branky popáté. Ani ne minutu po výkopu se totiž k dalšímu zakončení dostal Michal Hlavatý, jenž dovršil svůj hattrick.

Ve zbytku utkání už se toho moc neudálo, domácí Pardubice šetřily své síly na středeční zápas v Sokolově. Ústí se sice snažilo alespoň zkorigovat výsledek zápasu, to se jim ale nepovedlo. Za zmínku stojí alespoň hlavička Proška, ale ani ta brankáře Boháče příliš neohrozila.

Fakta - branky: 14. Solil, 24. Pfeifer, 36. Hlavatý, 39. Hlavatý, 46. Hlavatý. Rozhodčí: Julínek – Novák, Váňa. Delegáti: Liba a Hubička. Diváků: 152.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka (74. Surzyn) – Jeřábek (C) – Zifčák (68. Ewerton), Solil, Hlavatý (68. Tischler), Pfeifer (74. Lee) – P. Černý (58. Šplíchal).
ÚSTÍ N. L.: Tvrdoň (52. J. Plachý) – M. Bílek, Pimpara, Písačka (36. Miskovič), Prošek – M. Valenta, J. Peterka (C), Hudec – Drame (46. Bassey), L. Matějka (58. Chodora), D. Richter (46. Čičovský).

(Autor: David Klier, fnliga.cz | Datum: 31.05.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )