FK Pardubice

SK Vysoké Mýto FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

MOL cup 2019/2020 | 1. kolo | 20.08.2019 | stadion Vysoké Mýto

Vezeme si pohárový postup z Vysokého Mýta

V nevlídném počasí, které v úterý v podvečer panovalo ve Vysokém Mýtě, dokázali pardubičtí fotbalisté zabojovat a porazili domácí tým 2:0. Vybojovali si tak postup do 2. kola soutěže, kde se představí na trávníku třetiligového SK Benešov.

1. kolo MOL cupu

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Pardubáci, s několika změnami v sestavě, diktovali po celý zápas tempo a po dvaceti minutách se prosadili i gólově. Domácí odvrátili nebezpečí z rohového kopu, ale následný Čelůstkův centr našel přesně Hlavu Tomla a favorit vedl 1:0.

Hrálo se na podmáčeném terénu, který smáčel déšť před začátkem utkání, nevlídné počasí se ale v průběhu utkání opět vrátilo. Po změně stran ukázal skvělou orientaci v domácím vápně Solil a zvýšil na 2:0. Pardubáci měli další šance, po gólu volala zejména ta, kterou si vypracoval střídající Sokol, ale branku těsně minul a skóre se do konce utkání již nezměnila.

FK Pardubice se tak posunul do 2. kola MOL cupu, kde je již znám jeho další soupeř. Je jím třetiligový SK Benešov, úřední termín 28. srpna však zřejmě zůstane nevyužitý. Již o dva dny později totiž čeká na pardubický celek mistrovský duel ve Vítkovicích a tak se bude hledat jiný termín utkání.

Fakta - branky: 19. Toml, 56. Solil. ŽK: 4:1 (Zavřel, Trnka, Wimmer, Novák - Čihák). Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vodrážka. Diváci: 350.

Sestavy - Vysoké Mýto: Černík – Stránský, Žák, Hock, Trnka (76. Fišer), Wimmer, Tomášek, Benda (60. Hrubý), Tlapák (16. Dvořák), Novák, Zavřel
FK PCE: Hrnčíř – Prosek, Čihák, Toml, Čelůstka – Solil – Lee (46. Kohút), Hlavatý (67. Sokol), P. Černý (62. Kovář), Mužík – Zifčák.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.08.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )