FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B FC Slovan Velvary

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 10. kolo | 12.10.2019 | stadion Pod Vinicí

Sobota přinesla B-týmu vydřené vítězství

V sobotu dopoledne sehrál rezervní tým v domácím prostředí další souboj Fortuna ČFL, tentokrát proti týmu Velvar. Ten byl před utkáním v první polovině tabulky, ale díky dobrému výkonu po změně stran pardubický tým dokázal získat cenné 3 body.

10. kolo

FK Pardubice B - TJ Slovan Velvary 3:1 (1:0)

Utkání začalo dvěma slibnými příležitostmi hostů, nicméně brankář Hrnčíř zůstal nepřekonán. Po úvodní desetiminutovce se ale domácí začali víc držet na míči a snažili se nastěhovat před branku soupeře. Ve 25. minutě se prodral do vápna Mužík, ocitnul se na zemi, ale sudí pardubickému hráči udělil ŽK za simulování. V prvním poločasu bylo karet k vidění víc, jednu z nich dostal i velvarský Patrik Valenta, který se na Vinici vrátil po 3 letech, tehdy ovšem oblékal ve druhé nejvyšší soutěži náš dres…

Po půli se k zajímavým fotbalovým výkonům přidaly i branky. V 56. minutě se skvěle prodral do vápna Mužík, předložil míč Parkovi a ten střelou pod břevno otevřel skóre - 1:0. Dál se hrálo v tempu a s plným nasazením na obou stranách a hosté dokázali v 70. Minutě vyrovnat, když na zadní tyči neměl problém se zakončením zcela volný Ippolito - 1:1.

I další minuty byly zajímavé, nejprve hosté nastřelili břevno a krátce nato Mužík loboval míč přes brankáře do opuštěné branky, ale rozhodčí usoudil, že velvarský obránce odkopl míč ještě před brankovou čarou. Přesto se Pardubáci dočkali. Deset minut před koncem rozeběhl akci po pravé straně Mužík, našel před brankou Kepla a ten  nezaváhal - 2:1. Poslední gólový zápis utkání si naši hráči nechali na 84. minutu. Lee si převzal Parkovu přihrávku, vyhnul se obránci a z 18 metrů se skvěle trefil - 3:1.

Pardubický B-tým si tak připsal další tři body a v tabulce se posunul na 12. místo. Příští týden ho čeká utkání na trávníku rezervy libereckého Slovanu.

Branky: 54. Park, 80. Kepl, 84. Lee - 71. Ippolito. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Krejsa - Švagr, Cichra. Diváků: 100.

FK PCE B: Hrnčíř - Rambousek, Zukal, Lněnička, Zelenka - Lee, Mužík, Jiroutek, Sokol (89. Sytko) - Park (86. Pavlas), Kepl (87. Outrata).

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „V kvalitním a bojovném utkání se silným soupeřem jsme si připsali zasloužené tři body. V první půli byla hra vyrovnaná a přinesla šance na obou stranách. Ve druhé jsme se ujali vedení, avšak Velvary dokázaly vyrovnat. V závěru jsme vstřelili dva góly za tři minuty a utkání jsme definitivně překlopili na svou stranu. Chválím hráče za kvalitně odehrané utkání a obětavý výkon.“

(Autor: FK Pardubice | Datum: 13.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )