FC Hradec Králové B FK Pardubice B 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 7. kolo | 22.09.2019 | areál Slavia Hr. Králové

Penaltová výhra rezervy v derby

Třetiligové východočeské derby se odehrálo v nedělním dopoledni v areálu hradecké Slavie. Zajímavé a takticky vedené utkání sice branku nepřineslo, ale výsledek byl otevřený až do konce. Nakonec rozhodovaly penalty, ve kterých byli úspěšnější hosté a ti si tak vezou cenné dva body.

7. kolo

FC Hradec Králové B - FK Pardubice B 0:0 (0:0) na pen. 1:4

První vážnější šancí byla střela pardubického Slámy, kterou však gólman Brát vytlačil na roh. Ve 36. minutě podržel hosty Šmíd po střele Samka. V závěru první půle pak domácí Kadlec z trestného kopu orazítkoval břevno pardubické branky. Boj pokračoval i po přestávce, oba celky si vytvářely příležitosti, ale žádná z nich nevedla ke gólovému konci. A to ani šance domácích v 76. minutě, kdy střelu Štěrby Šmíd s námahou vyrazil a gólová dorážka pro ofsajd střelce nemohla platit. V hektickém závěru hrála obě mužstva na vítězství, ale oba gólmani byli na svých místech vždy připraveni. O vítězi derby tak musely rozhodnout penalty. V nich vynikl brankář hostů Šmíd, který zlikvidoval pokusy Rajnocha a Kadlece, nestačil pouze na střelu zkušeného Plašila. Za hosty se prosadili všichni exekutoři v pořadí Mužík, Kovář, Sláma, Kepl, což znamenalo penaltovou výhru Pardubic v poměru 1:4! Do koloritu zápasu výborně zapadl i přesný výkon trojice rozhodčích v čele s Mudrou.

Fakta - bez branek. ŽK: 4:3. Rozhodčí: Mudra z Přeštic (Pastyřík, Volf). Delegát: Prislupský z Mělníka. Diváků: 274.

Sestavy - FC HK B: Brát - Mahr (88. Vítek), Plašil, Locker, Kadlec - Bičiště, Štěrba (79. Nemšovský), Vobejda, Samko, Sokol (75. Langr) - Rajnoch.
FK PCE B: Šmíd - Lněnička (46. Zelenka), Zukal, Čihák, Sláma - Zifčák, Kovář, Mužík, Lee (87. Park) - Miker, Kepl.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 22.09.2019 | Zdroj fotky: redakce )