FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 3 (0 : 2) FK Pardubice B TJ Sokol Živanice

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 3. kolo | 25.08.2019 | stadion Pod Vinicí

Prohra rezervy v derby se Živanicemi

V nedělním dopoledni se Pod Vinicí odehrálo očekávané derby v rámci ČFL mezi rezervou Pardubic a Sokolem Živanice, v němž působí hned devět hráčů, kteří prošli pardubickým klubem. Jejich motivace a zkušenost na mdlý výkon domácí rezervy stačilo na výhru v poměru 1:3...

3. kolo Fortuna ČFL

FK Pardubice B - TJ Sokol Živanice 1:3 (0:2)

První branku derby viděli diváci již ve třetí minutě, kdy se srazili na Lněnička s Pavlasem, míče se tak zmocnil Nikodem a přesným centrem před branku našel Davida Pánka - 0:1! V páté minutě unikl po pravé straně D. Pánek a přihrávkou před branku našel volného Štěpánka, ale Hrnčíř výborným zákrokem podržel domácí. Chvíli poté se do dalšího zakončení dostal Petrus, ale mířil vedle. Poté se bojovalo převážně ve středu hřiště bez šancí. Domácí chtěli vyrovnat, ale chyběla jim přesnost, rychlost a zejména finální přihrávka... Ve 40. minutě pak přišel další centr Nikodema z levé strany a Štěpánek ho usměrnil do branky - 0:2

Do druhé půle udělali domácí trenéři změny v rozestavení a přišlo herní zlepšení. Ve 49. minutě nastřelil míč na branku Sláma, Frydrych míč neudržel ale Kepl se k dorážce nedostal. V 52. minutě měli pardubičtí výhodu trestného kopu, ale Mužík parádní pokus zastavilo břevno! V 59. minutě pak přišel další kontr hostů a centr z levé živanické strany, ten sklepl Štěpánek pro Gorola, který uklidil míč již potřetí do branky - 0:3. Živanická taktika dobré obrany a vyrážení do brejků jim tak dokonale vyšla. V 74. minutě se domácí konečně prosadili, když se přesně k tyči trefil nový muž v sestavě Pardubic Tomáš Kepl - 1:3. Tato kosmetická změna již na vítězství Živanic však nic nezměnila...

Fakta - branky: 74. Kepl - 3. D. Pánek, 40. Štěpánek, 59. Gorol. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Severýn z Prahy (Černý, Fišer). Delegát: Průcha z Velkých Hamrů. Diváků: 460.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Pavlas, Lněnička, Zukal (65. Zelenka), Sláma - Miker, Kovář, Sokol, Mužík - Zifčák (75. Jiroutek), Kepl.
ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Herzán, Motyčka, Polák - D. Pánek (79. F. Pánek), Langr, Gorol (88. Vyšehrad), Nikodem (90. Chocholatý) - Štěpánek (72. Gašpar), Petrus.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 25.08.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )