FK Pardubice B FK Pardubice B 4 : 2 (2 : 2) FK Pardubice B FK Přepeře

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 1. kolo | 11.08.2019 | stadion Pod Vinicí

Vítězná premiéra béčka v ČFL

Úspěšný vstup do třetí ligy má za sebou pardubická rezerva, která v prvním kole České fotbalové ligy skupiny B porazila dalšího nováčka z Přepeří v poměru 4:2.

1. kolo ČFL

FK Pardubice B - FK Přepeře 4:2 (2:0)

Domácí začali aktivně a byli za to oceněni již v páté minutě, kdy se po pasu Zukala a přiťuknutí Parka prosadil Zifčák - 1:0! Ve 14. minutě měl šanci Lee, ale z dobré pozice mířil vedle. V 19. minutě domácí zakombinovali na pravé straně a po ose Mužík - Lee - Lněnička posledně jmenovaný uklidil míč do branky podruhé - 2:0 Ve 42. minutě měl dobrou příležitost Díl, ale Hrnčíř jeho nebezpečný pokus vyrazil nad břevno. Následný závar po rohu domácí se štěstím ubránili. Do druhé půle udělali hosté dvě změny a vstup do poločasu se jim povedl, když hned po čtyřech minutách hry korigoval hlavou po centru Tvarohy V. Novotný - 2:1. Nutno poznamenat, že chvilku předtím nevyužil doboru příležitost Mužík, který z otočky mířill těsně vedle.... V 56. minutě si ale domácí vzali dvoubrankové vedení zpátky, když Lněnička pasem vysunul za obranu hostů Zifčáka, který předložil ideální míč na Leeho a ten prostřelil Hyku - 3:1. V 70. minutě střídající Ježek přetlačil v souboji zřejmě nedovoleně Čiháka, ale nepískalo se a Ježek po obejití Hrnčíře snížil opět na rozdíl jednoho gólu - 3:2. Naštěstí hned za pět minut tísněný Mužík zacentroval z pravé strany a jeho pokus k překvapení všech skončil za zadní tyčí branky Přepeř - 4:2. Hosté však bojovali až do konce, ale výsledek se již nezměnil. Pouze v závěru ještě inkasoval dvě žluté karty Zukal. Tři body však zůstaly Pod Vinicí.

Fakta - branky: 5. Zifčák, 19. Lněnička, 56. Lee, 75. Mužík - 49. V. Novotný, 70. Ježek. ČK: 1:0 (90. Zukal). ŽK: 2:2. Rozhodčí: Pilný z Trutnova (Vít, Arnošt). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 160.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Lněnička, Zukal, Čihák, Sokol (84. Pavlas) - Park (87. Bureš), Jiroutek, Kovář, Mužík (90. Stýblo) - Lee (66. Outrata), Zifčák.

PŘEPEŘE: Hyka - V. Novotný, Marek Sedláček (46. Venc), Nesvadba, Tvaroha - Volf, Jarosz (81. Elbel), Michal Sedláček (63. Ježek), Pavlata, Díl (46. P. Novotný) - Synek (71. Krasnický).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Sehráli jsme úvodní těžké utkání ve třetí lize. První poločas jsme byli jasně lepší, vstřelili jsme dvě branky a další příležitosti nevyužili. Soupeř hrozill jen ze standardních situací. Do druhé půle však vstoupil lépe a brzy vstřelil kontaktní gól. Chvíli poté jsme mu zase utekli na dvě branky, ale opět došlo ke snížení. Naštěstí pět minut poté Mužík překvapil gólmana a stav 4:2 jsme i přes nervózní závěr již udrželi. Jsme rádi, že jsme do soutěže vstoupili vítězně a hráče chválím za kvalitní výkon. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 11.08.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )