FK Pardubice FK Pardubice 1 : 2 (1 : 2) FK Pardubice FC Zbrojovka Brno

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 16. kolo | 23.11.2019 | stadion Pod Vinicí

Brno si z Vinice odvezlo body, přesto Pardubácí přezimují první

Pardubický tým v posledním podzimním utkání statečně bojoval, ale nakonec podlehl brněnské Zbrojovce, když všechny 3 branky padly v první polovině zápasu. I přes bodovou ztrátu pardubický tým bude přezimovat na čele tabulky a to s tříbodovým náskokem na druhou pražskou Duklu.

16. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:2)

Domácí měli skvělý vstup do utkání, čehož rychle využili. Hned v 11. minutě totiž Michal Hlavatý našel přesnou přihrávkou mezi obránci Pavla Zifčáka, jehož obstřel skončil v síti a hráč, který je v Pardubicích na hostování z Olomouce, se radoval z prvního gólu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Vedení ale domácím vydrželo jen sedm minut. Adam Fousek, který to v Pardubicích velmi dobře zná, načechraným centrem z levé strany našel hlavu Jakuba Přichystala, na jehož hlavičku byl Nicolas Šmíd krátký.

Boj na hřišti pokračoval a v závěru poločasu vidělo 2192 přítomných diváků třetí gól. Po nedorozumění v obraně domácích totiž hlavou znovu úřadoval Jakub Přichystal. Zbrojovka tedy ještě do poločasu otočila skóre na 2:1.

Ve druhé půli se domácí snažili něco udělat s výsledkem a hosté spíše bránili, moc šancí však k vidění nebylo. Tu asi největší měl v 87. minutě Martin Šejvl. Domácí stoper vystřelil po rohu zpoza vápna a Floder se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil na roh.

Zbrojovka se nakonec ubránila a může slavit vítězství na půdě Pardubic, které doma padly poprvé od dubna 2018. I tak ale Východočeši přezimují na první příčce tabulky, kde mají náskok tří bodů na druhou Jihlavu a čtyř bodů právě na Brno.

Fakta - branky: 11. Zifčák - 18. a 44. Přichystal. ŽK: 6:4 (Černý, Jeřábek, Solil, Šejvl, Čelůstka, Miker - Eismann, Vaněk, Šural J., Krška). Rozhodčí: Petřík z Prahy (Hájek, Kotík). Delegáti: Schröter a Adamec. Diváci: 2192.

Sestavy - FK PCE: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút (61. Miker), Hlavatý (89. Sokol), Solil, Zifčák - Černý (81. Kovář).
Brno: Floder - Bariš, Šural Jak., Šmíd, Eismann (C) - Fousek (61. Magera), Vaněk (89. Pavlík), Sedlák, Šumbera (40. Krška) - Růsek, Přichystal.

(Autor: David Klier, fnliga.cz | Datum: 23.11.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )