FC Slavoj Vyšehrad FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 15. kolo | 09.11.2019 | stadion Strahov

Výhrou nad Vyšehradem jsme si udrželi vedoucí pozici

Pardubický tým vyhrál v sobotu dopoledne v televizním utkání na Strahově, kde má domácí hřiště Vyšehrad 2:0 a udržel si po polovině soutěže vedoucí příčku tabulky. Ještě než skončí podzim, ho ale čeká domácí utkání proti Zbrojovce Brno, které se bude hrát Pod Vinicí 23. listopadu.

15. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FC Slavoj Vyšehrad - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Zápas začal v poměrně vlažném tempu a ani jeden tým si nevytvořil žádný souvislý tlak. Pardubáci to sice zkoušeli střelami z dálky, ovšem zuby si vylámali na brankáři Otáhalovi.

První vyložená gólová příležitost se hostům naskytla ve 38. minutě. Pavel Černý chytře prostrčil míč za sebe, kde byl Tomáš Solil. Ten utíkal sám na brankáře a technickou střelou poslal Pardubice do vedení!

I ve druhé půli hosté pokračovali v ofenzivním snažení a to vyústilo v druhou branku. Přesně po hodině hry založil útočnou akci Michal Hlavatý, ten si narazil s Kohútem a přesnou střelou levačkou zakončil přesně.

O pár minut později byl Hlavatý znovu v akci. Tentokrát v roli nahravače našel Pavla Černého, který se v pokutovém území dostal do zakončení, branku domácích ale minul.

Slavoj byl v posledních minutách blízko alespoň kontaktnímu gólu, když v předposlední minutě základní hrací doby po rohovém kopu hlavičkoval Vojtěch Mareš, míč letící do branky ale odhlavičkoval Jan Jeřábek, který tak zachránil pardubickému celku další čisté konto.

Fakta - branky: 38. Solil, 60. Hlavatý. ŽK: 0:1 (Hlavatý). Rozhodčí: Cihlář – Vaňkát, Váňa (Hanousek). Delegáti: Beneš a Duda. Diváci: 386.

Sestavy - Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, V. Mareš, T. Jablonský – Drobílek (83. Rataj) – Kozel (70. Alexandr), Verner – Pouček (C), Mashike Sukisa, Vejvar (59. Čvančara).
FK PCE: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek - Kohút (90. Sokol), Solil, Hlavatý (86. Čihák), Zifčák - Černý (83. Miker).

(Autor: David Klier | Datum: 09.11.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )