FK Pardubice FK Pardubice 4 : 0 (3 : 0) FK Pardubice MFK Chrudim

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 14. kolo | 02.11.2019 | stadion Pod Vinicí

Chrudim si z Vinice opět odvezla čtyři góly

Další vítězství mohly slavit zaplněné tribuny na stadionu Pod Vinicí po sobotním vítězství nad MFK Chrudim. Pardubický tým vyhrál 4:0 a udržel si vedoucí pozici v tabulce.

14. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - MFK Chrudim 4:0 (3:0)

V první půli měly výrazně navrch Pardubice. Ty si první šanci vytvořily ve 14. minutě, když Martin Šejvl napřáhl ke střele zpoza pokutového území a pořádně protáhl Simona Zímu. Po následujícím rohovém kopu už se domácí mohli radovat. Čelůstka posadil míč přesně na hlavu Pavla Černého, který zakončil přesně k tyči.

O deset minut později bylo na stadionu Pod Vinicí ještě veseleji. Kohút našel mezi obránci naběhnutého spoluhráče, kterým byl Michal Hlavatý. Střední záložník si počínal s klidnou hlavou a technickou střelou na přední tyč poslal Pardubice do dvougólového vedení.

A aby toho nebylo málo, tak Chrudim dostala ještě takzvaný gól do šatny. V poslední minutě první půle rozehrál Hlavatý roh a po několika odrazech se k dorážce dostal Jan Jeřábek. Ten napálil míč do sítě a vstřelil svůj šestý gól v sezóně, čímž zdvojnásobil své druholigové maximum.

Ve druhé půli 1792 diváků v Pardubicích moc fotbalové krásy nevidělo, i tak ale Pardubice přidaly čtvrtou branku. V 88. minutě byl v pokutovém území faulován Jiří Miker a z následné penalty se znovu trefil Jan Jeřábek. Ve východočeském derby tedy Pardubice porazily Chrudim 4:0.

Fakta - branky: 14. Černý, 24. Hlavatý, 45. Jeřábek, 89. Jeřábek z pen. ŽK: 1:3 (trenér Krejčí - Mrázek, Sulík, Řezníček). Rozhodčí: Královec z Domažlic (Nádvorník, Poživil). Delegáti: Kabyl a Brtníček. Diváci: 1 792.

Sestavy - FK PCE: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút (84. Lee), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák - Černý (82. Miker).
CHRUDIM: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (46. Hynek) – Kesner (C), Sixta (66. Vašulín), Janoušek – Sulík, T. Dostálek (46. Ujec) – Rybička.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 02.11.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )