FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Fotbal Třinec

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 12. kolo | 19.10.2019 | stadion Pod Vinicí

Také Třinec odjel z Vinice s porážkou!

Pardubický tým slaví další výhru. Rozhodl o ní již první poločas souboje s Třincem, ve kterém náš tým vstřelil vedoucí branku a protože skóre se už nezměnilo, vrací se FK Pardubice na čelo druholigové tabulky.

12. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Pardubice měly sice trochu slabší vstup do utkání, i tak se ale prosadily jako první. Ve dvacáté minutě Tomáš Čelůstka přízemním centrem našel Michala Kohúta, který se v zakončení nemýlil. Ihned poté mohli domácí své vedení navýšit. Pavel Černý dostal skvělou přihrávku a ocitl se sám před brankářem Jiřím Adamuškou, který ale útočníka Východočechů vychytal.

Začátek druhé půle zápasu ovšem Třinec nezachytil ideálně a domácí fotbalisté měli hned dvě velké šance. Nejdříve si Michal Kohút pohrál s obráncem a vyslal prudkou technickou střelu, gólman Adamuška vyrazil. Stejně si počínal i o chvíli později, kdy se před ním ocitl volný Zifčák, který trefil právě brankáře hostů.

Ve zbytku druhé půle měli míč na kopačkách častěji svěřenci Svatopluka Habance, Nicolas Šmíd ale moc práce neměl. Za celý zápas na něj totiž neletěla ani jedna střela. Pardubice tak odčinily prohru z derby v Hradci Králové, zato hosté poprvé po sedmi ligových utkáních poznali hořkost porážky.

Branky: 20. Kohút. ŽK: 2:2 (Solil, Miker - Janoščín, Akulinin). Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Horák. Diváci: 1.024.
FK PCE: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Solil (85. Sokol), Hlavatý (83. F. Čihák), Zifčák (76. Miker) – P. Černý.
Třinec: Adamuška – Kušnír (C), Gáč, Bedecs, Janoščín (82. Tijani) – Machalík (55. Valenta), Samiec, Janošík (55. Arroyo), Kubala – Hlúpik, Akulinin.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 19.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )