FC Hradec Králové FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 11. kolo | 05.10.2019 | stadion Hradec Králové

Jediný gól rozhodl o naší první prohře

Až v 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY našel pardubický tým přemožitele. Gól hradeckého Martince z úvodu utkání byl jediným střeleckým zápisem sobotního derby a rozhodl o tom, že pardubický tým se přes dobrý výkon vrací domů s prázdnou.

11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FC Hradec Králové - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Pardubáci nevstoupili do utkání ideálně a hned po čtvrthodině hry prohrávali. Odkop Jakuba Jeřábka skončil pouze na rohovém kopu, po kterém se hlavičkou prosadil Jakub Martinec. Šmíd balón tečoval jen do břevna, od kterého se odrazil do sítě - 1:0.

O pár minut později mohlo být ještě hůře, když se do zakončení z malého vápna dostal Jan Kvída, jeho pokus ale na poslední chvíli obětavým skluzem zablokoval Martin Toml. Ve zbytku první půle se hosté více tlačili směrem k brance Radima Ottmara, toho ale nijak výrazně neprověřili.

Na začátku druhého poločasu měly navrch Pardubice. V 51. minutě měl po centru z levé strany dobrou šanci Pavel Zifčák, jeho hlavička ale zamířila vedle levé tyče domácí branky. Votroci si ve druhém poločasu téměř nic nevytvořili a tak hrozili hlavně hosté.

V 81. minutě se míč před pokutovým územím odrazil k Janu Jeřábkovi, který z dobré pozice minul. O pět minut později se míč dostal k Tomáši Solilovi, který ještě hledal před brankou jednoho ze spoluhráčů, obrana zasáhla včas.

V poslední minutě základní hrací doby se v největší gólové šanci Pardubic ocitl Tomáš Čelůstka. Po dlouhém výkopu Šmída míč propadl za obranu právě k Čelůstkovi, kterého tváří v tvář vychytal Ottmar. Hradec si už konec utkání pohlídal a zvítězil nejmenším možným rozdílem.

Fakta - branka: 14. Martinec. ŽK: 3:1 (Čech, Firbacher, Leibl - Toml). Rozhodčí: Orel – Paták, Ratajová. Delegáti: Martinec a Mikel. Diváků: 1.062.

Sestavy - H. Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Zbrožek, Leibl, Jukl (78. D. Procházka) – Martinec (C), Firbacher (62. Šípek), M. Černý, Vlkanova (89. Soukeník) – Urma.
FK PCE: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (88. Lee), Hlavatý (88. Mužík), Solil, Zifčák (82. Sokol) - Černý.

(Autor: David Klier | Datum: 05.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )