FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice SK Líšeň

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 10. kolo | 28.09.2019 | stadion Pod Vinicí

Bojujícího soupeře z Líšně jsme zdolali 2:0

I po deseti kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si pardubický klub drží neporazitelnost. V sobotu před polednem přehrál Líšeň výsledkem 2:0. Stínem divokého utkání je ovšem vážně zranění kolena domácího brankáře Letáčka, který musel střídat. Skvěle ho ovšem nahradil Nicolas Šmíd.

10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - SK Líšeň 2:0 (1:0)

Jako první v utkání zahrozili domácí fotbalisté. Po rohovém kopu Tomáše Čelůstky se k odraženému míči dostal Martin Šejvl a jeho pokus zpoza pokutového území jen tak tak vyrazil Martin Šustr. Ve 21. minutě byl znovu v akci Šejvl. Tentokrát v roli nahrávače našel na pravé straně Michala Kohúta. Ten si navedl balón do pokutového území a z ostrého úhlu vystřelil a poslal Pardubice do vedení - 1:0!

O pár minut později Líšeň zahrozila po rohovém kopu. Před malým vápnem se ocitl s míčem osamocený Martin Zikl, ten ale nedokázal dostat míč do sítě. Obětavým blokem tomu zabránil jeden z domácích obránců.

I druhá půle začala podobně, jako ta první končila. Hrálo se převážně ve středu pole a ani jeden tým se nedostával do žádných vyložených šancí. V 64. minutě došlo k důležitému momentu, když Jan Hlavica nakopl Pavla Sokola a uviděl druhou žlutou, a tudíž i červenou, kartu.

Deset minut před koncem museli komplikace řešit i domácí. Jiří Letáček vyběhl za míčem do rohu hřiště, kde po střetu se soupeřem zůstal ležet a musel střídat. Nahradil ho Nicolas Šmíd. Právě Šmíd se uvedl skvělým zákrokem. Jaroslav Málek se dostal do velmi dobré střelecké pozice zpoza pokutového území a pardubický náhradník se proti jeho pokusu musel pořádně natáhnout.

V poslední minutě řádné hrací doby šly Pardubice do několikanásobného přečíslení, které po pravé straně vedl s míčem Pavel Černý. Ten se dostal do pokutového území, odkud na zadní tyči našel Jiřího Mikera, který zdvojnásobil vedení domácích - 2:0! V pětiminutovém nastavení se hosté snažili ještě vykřesat naději, to se jim ale nepovedlo, a tak odjíždí zpět do Brna bez bodu. Domácí si tak na čele tabulky pohlídali svůj náskok, hosté z Líšně se naopak propadli na osmou pozici.

Fakta -branky: 21. Kohút, 90. Miker. ČK: 0:1 (64. Hlavica). ŽK: 4:3 (Jeřábek, Kohút, Zifčák, Miker - Hlavica, Vintr M., Jeřábek). Rozhodčí: Hanousek z Liberce (Myška, Lakomý). Delegáti: Ulrich a Kaláb. Diváků: 1.282.

Sestavy - FK PCE: Letáček (82. Šmíd) - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút, Sokol (73. Miker), Solil, Zifčák - Černý (90+5. Mužík).
Líšeň: Šustr - Jeřábek, Hlavica (C), Bačo - Reteno Elekana, Ad. Čermák, Demeter (62. Málek), Hladík, O. Vintr (46. M. Vintr) - Zikl (67. O. Ševčík), T. Machálek.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 28.09.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )