FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FC Sellier & Bellot Vlašim

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 3. kolo | 03.08.2019 | stadion Pod Vinicí

Další výhra, porazili jsme Vlašim!

V sobotu dopoledne vydřeli Pardubáci další tři body. Porazili Vlašim gólem Proska ze závěru první půle a nadšení fanoušků bylo o to větší, že po změně stran brankář Letáček chytil penaltu!

3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FC Sellier&Bellot Vlašim 1:0 (1:0)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Ti prvních deset minut hosty ani nepustili s míčem na útočnou polovinu, žádnou větší šanci si ale v úvodním tlaku nevytvořili. Poté začali vystrkovat růžky i hosté, ti zaměstnávali Jiřího Letáčka v domácí brance jen centry ze stran, se kterými si vždy brankář Pardubic dokázal poradit.

Až ve 27. minutě musel pořádně zasahovat hostující brankář Josef Řehák. Čelůstka se uvolnil na levé straně a našel nohu Pavla Černého. Ten byl zády k brance, a tak ještě přihrál Proskovi, jehož pokus k pravé tyči brankář lapil do rukavic.

Už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, domácí ale dvě minuty před koncem poločasu udeřili. Pfeifer dostal skvělý pas za obranu na levém křídle, poslal míč na pokutového území, kde byl znovu Jan Prosek a ten už se tentokrát prosadil - 1:0!

Deset minut po začátku druhé půle měli hosté největší šanci na vyrovnání. Po ruce Tomáše Čelůstky se totiž k penaltě postavil Pavel Pilík, jeho střelu k pravé tyči ale Jiří Letáček vychytal!

Jen pár minut poté mohli jít domácí do dvoubrankového vedení po rohovém kopu Hlavatého, ale Kohút tečoval míč jen do brankáře Řeháka. Další velké šance utkání nenabídlo. Pardubice tak zvítězily nad Vlašimí 1:0 a alespoň dočasně se posunuly na druhé místo tabulky. Vlašim poprvé v této sezóně poznala chuť porážky a se čtyřmi body je na páté příčce.

Fakta - branka: 43. Prosek. ŽK: 1:1 (Černý - Broukal). Rozhodčí: Vojkovský – Myška, Bureš. Delegáti: Schröter a Valeš. Diváci: 716.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (81. Mužík), Hlavatý, Solil, Pfeifer (76. Sokol) – Černý (89. Zifčák).
Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec (84. Šabanov), J. Štochl, Broukal, P. Breda – P. Pilík (68. Dias), Skopec (76. Fotr), Blecha, Janda – Svoboda, Jelínek.

(Autor: fnliga.cz | Datum: 03.08.2019 | Zdroj fotky: Silvia Kunáková )