FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 3 (0 : 1) FK Pardubice B TJ Dvůr Králové n. L.

Fortuna Divize C 2018/2019 | 27. kolo | 26.05.2019 | stadion Pod Vinicí

Nepovedené utkání béčka se Dvorem

Nedělní odpoledne Pod Vinicí přineslo zápas rezervy se Dvorem Králové, který se ale domácím nepovedl, když ve hře bylo mnoho zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Navíc domácí dohrávali v deseti po vyloučení Kudrny...

27. kolo

FK Pardubice B - TJ Dvůr Králové nad Labem 2:3 (0:1)

Domácí do zápasu vstoupili aktivně, ovšem v 15. minutě chyboval v rozehrávce Bureš a hosté jeho chybu potrestali Fejkem - 0:1. V 18. minutě se mohla, nebo spíše měla pískat penalta po faulu na Sokola ve vápně, ale píšťalka sudí Šulcové mlčela... Vzhledem k tomu, že do konce první půle se nic zajímavého již neudálo, tak se šlo do kabin za těsného vedené hostů.

Domácí do druhého poločasu vstoupili velmi dobře a již po pár vteřinách od rozehrání srovnal stav Huf - 1:1. Jenže hned za dvě minuty si něšťastně usměrnil míč do vlastní branky Kudrna a hosté šli znovu do vedení - 1:2. V 54. minutě hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byla gólová střela Vitebského - 1:3. V 62. minutě další brejk Dvora, ale Jech tentokrát šanci O. Ujce vyrazil na roh. Kalich hořkosti si domácí vypili v 68. minutě, kdy byl za faul vyloučen Kudrna a dohrávali tak v oslabení. Hosté pochopitelně zalezli na svoji polovinu a již jen taktickou hrou bránili dvoubrankové vedení. To se sice podařilo snížit Sokolem, jehož střela v v 76. minutě znamenala změnu skóre na 2:3. Domácí se nadechli k závěrečnému tlaku, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Naopak ze dvou rychlých brejků do otevřené obrany ještě mohli zvýšit hosté, ale též své šance neproměnili.

Fakta - branky: 46. Huf, 76. Sokol - 15. Fejk, 48. vlastní (Kudrna), 54. Vitebský. ČK: 1:0 (68. Kudrna). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Šulcová z Čelákovic (Šťastný, Horáček). Delegát: Hanzal ze Stráže nad Nežárkou. Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE B: Jech - Zukal, Kopřiva, Kudrna, Březina - Bureš (46. Zelenka), Jiroutek (72. Jirásek), Spěvák, Sokol - Huf (89. Rek), Šafařík.

DVŮR: J. Vaníček - Picha, Macháček, Karal, Tomeš - Vitebský (86. V. Hák), O. Vaníček, Fejk, Knespl - Dvořák, O. Ujec (90. M. Hák).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Zápas jsme si prohráli sami a soupeři jsme to hodně usnadnili. Na první gól jsme jim ukázkově namazali, druhý jsme si vstřelili vlastní a třetí po hrubce v obraně s přívlastkem, klidně si pojďte dát pohodlně gól. Do toho se nechal vyloučit Kudrna a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Přesto jsme i v 10 lidech ještě zabojovali, ale podařilo se nám vstřelit již pouze kontatní branku Sokolem. Na toto utkání musíme, co nejrychleji zapomenout a zmobilizovat síly do dalšího duelu v Horkách. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 27.05.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )