FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B SK Benátky n. J.

Fortuna Divize C 2018/2019 | 25. kolo | 11.05.2019 | stadion Pod Vinicí

Pátá výhra rezervy v řadě

Od prohry s prvním Mšenem ve 20. kole pardubická rezerva jen vítězí a po sobotní dopolední výhře nad Benátkami si připsala již pátou výhru za tři body v řadě. To ji drží stále na pěkném druhém místě tabulky Fortuna divizní skupiny C.

25. kolo

FK Pardubice B - SK Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0)

Domácí šli do vedení v 19. minutě, kdy se po rohu prosadil nohou Lukáš Zukal - 1:0! Ve 26. minutě po trestném kopu Kudrny hlavičkoval nebezpečně Kopřiva, ale Straka jeho pokus chytil. Do konce prvního poločasu již k vidění nebyla žádná šance a tak šli do kabin s těsným, ale zaslouženým vedením pardubičtí hráči.
Do druhé půle hosté hru vyrovnali, ale žádnou šanci na vyrovnání si nevypracovali. Naopak v 56. minutě mohl z přímého kopu zvýšit Huf, ale Straka jeho pokus vyrazil. V 77. minutě se po centru Sokola nedohodl gólman Straka s Glöcknerem a odražený míč uklidil do branky střídající Lukáš Zelenka - 2:0! Ve zbytku zápasu se již nic zajímavého neudálo a tak tři body zůstaly doma Pod Vinicí.

Fakta - branky: 19. Zukal, 77. Zelenka. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Gunitš z Prahy (Maiello, Hlaváček). Delegát: Krejčí z Prahy. Diváků: 90.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Rambousek, Kopřiva, Zukal, Březina (56. Zelenka) - Novotný (58. Bureš), Kudrna (79. Spěvák), Jiroutek, Sokol - Huf, Šafařík (82. Suchochleb).
BENÁTKY: Straka - Kysela, Zabilanský, Glöckner, Procházka (66. Chaloupka) - Mbah (66. Horák), Mižič (46. Boček), Šimek, Kocourek (74. Dohnalík) - Jimmy, Košek.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Do utkání jsme měli dobrý vstup. Byli jsme aktivnější a více na míči, hru jsme měli pod kontrolou. Bohužel jsme proměnili pouze jednu z mnoha šancí a tak jsme si přenesli do druhé půle pouze jednobrankový náskok. Ve druhém poločase hru v poli Benátky vyrovnaly, avšak naše defenziva pracovala spolehlivě a soupeře jsme do šancí nepouštěli. Nám se podařilo přidat druhou branku a utkání jsme dovedli do zaslouženého vítězství. Kluky musím pochválit za přístup, nasazení a kvalitní herní projev. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 11.05.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )